Salı, Mayıs 21, 2024
Ana SayfaYazılımMicrosoft, Windows 11'deki yavaş VPN problemini onayladı: "Çözmeye çalışıyoruz"

Microsoft, Windows 11’deki yavaş VPN problemini onayladı: “Çözmeye çalışıyoruz”

Meral Erden: Microsoft, Windows 11'Deki Yavaş Vpn Problemini Onayladı: &Quot;Çözmeye Çalışıyoruz&Quot; 1 Microsoft en son Windows 11 güncellemesini yükledikten sonra yaşanan L2TP/IPsec VPN temaslarıyla ilgili sürat sıkıntılarını araştırıyor. Bilgisayarına Mayıs 2023 Salı Yaması’nı yükleyen birtakım kullanıcılar, VPN suratlarında önemli bir yavaşlama olduğundan şikayet etmeye başlamıştı.

Windows kullanıcıları ve sistem yöneticilerine nazaran sorun birinci olarak Nisan ayında yayınlanan isteğe bağlı KB5025305 güncellemesi ile ortaya çıktı. Şirket birebir düzeltmeleri bu ayki Salı Yaması kapsamında yayınlanan mecburî KB5026372 güncellemesine de dahil edince etkilenen kişi sayısı arttı. Görünüşe bakılırsa sorun sırf Wi-Fi kullanırken ortaya çıkıyor.

Meral Erden: Microsoft, Windows 11'Deki Yavaş Vpn Problemini Onayladı: &Quot;Çözmeye Çalışıyoruz&Quot; 3

Microsoft’tan süreksiz tahlil yok

Konuyla ilgili açıklama yapan bir Microsoft sözcüsü şirketin sorunun farkında olduğunu ve bir düzeltme üzerinde çalıştığını söyledi. Ne yazık ki yazılım devi sorunu kabul etmesine karşın rastgele bir geçici çözüm sağlamadı. Microsoft’tan bir düzeltme gelene kadar tek tahlil sıkıntılı güncellemeyi kaldırmak.

Fakat KB5026372 güncellemesi “toplu güncelleme” sınıfında olduğu için çok sayıda güvenlik yaması da içeriyor. Dolayısı ile sistemden kaldırılması bilgisayarınızı ataklara karşı savunmasız hale getirebilir. Sonuç olarak bu da gönül rahatlığı ile başvurabileceğiniz ideal bir çözüm olmaktan uzak.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar