Pazar, Temmuz 21, 2024
Ana SayfaYazılımMicrosoft yapay zeka tarafında değerli bir adım daha atıyor

Microsoft yapay zeka tarafında değerli bir adım daha atıyor

Genel manada şirket, Copilot’u Windows, Edge ve daha fazlası dahil olmak üzere tüm amiral gemisi eserlerinin bir kesimi haline getirmeyi planlıyor. Bilhassa alışveriş kelam konusu olduğunda, Copilot bir tarza karar vermenize, belli bir eseri bulmanıza ve elbette sonunda onu satın almanıza yardımcı olabilir.

Ancak yeni lansman, aslında yenilik yapmaktan fazla rakiplerine yetişmeye çalışmakla ilgili olabilir. Örneğin Google Lens, sadece fotoğraflarını çekerek satın alacağınız eserleri bulmanızı sağlıyor. Bu, arama çubuğuna yazmak için yanlışsız sözleri bilmeseniz bile, aradığınız şeye uygun sonuçları bulabileceğiniz manasına geliyor. Google, Bard AI sohbet robotunun daha alakalı ve harekete dönüştürülebilir sohbet robotu karşılıkları sağlamasına yardımcı olmak için datalarınızı Lens dahil olmak üzere şirketin uygulamalarında kullanmaya bile başladı.

Microsoft yapay zeka tarafında kıymetli bir adım daha atıyor

Alışveriş için Copilot, aramanıza dayalı olarak size özel teklifler sunmak üzere ek sorular sorarak çalışıyor. Copilot ile arama yapmak için bir fotoğraf yahut kayıtlı görselin kullanılması yakında kullanıma sunulacak.

Copilot AI, 26 Eylül’de aygıtlara dağıtılmaya başlayacak. Microsoft, perşembe günkü aktifliğinin kıymetli bir kısmını AI eserindeki güncellemeler hakkında konuşarak geçirdi. Şu anda Microsoft platformlarında farklı yinelemelerle dağınık bir heyetim olsa da, Copilot’a yapılacak bir güncelleme, tüm eserleri kapsayan tek bir üretken yapay zeka asistanı oluşturacak.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar