Pazar, Temmuz 21, 2024
Ana SayfaSosyal MedyaInstagram beklenen özelliği sonunda sunuyor

Instagram beklenen özelliği sonunda sunuyor

Meta şirketi bünyesinde bulunan tanınan toplumsal medya platformu Instagram, kullanıcı tecrübesini geliştirmeye yönelik yeni bir güncellemeyi test ediyor. Bu güncelleme, Instagram Reels görüntü geçmişi özelliğini içeriyor ve kullanıcıların daha evvel izledikleri Reels görüntülerini kolay kolay bulmalarına imkan tanıyacak.

Instagram’ın bu güncellemeyle sunduğu Reels görüntü geçmişi, kullanıcıların platformdaki görüntü içeriklerini daha âlâ yönetmelerine yardımcı olacak. Şu ana kadar izlenen Reels videolarını geriye dönük olarak görüntüleme ve erişim sağlayarak, kullanıcıların ilgi duydukları yahut beğendikleri görüntülere daha kolay erişmelerini sağlayacak.

Instagram beklenen özelliği sonunda sunuyor

Bu yeni özellik, Instagram’ın görüntü içeriklerine odaklanan Reels platformunu cazip hale getirme gayesini taşıyor. Kullanıcıların evvelden izledikleri görüntülere geri dönmeleri ve bu görüntüleri tekrar izlemeleri, platformun etkileşimini artırabilir ve içerik üreticileri için daha fazla etkileşim sağlayabilir.

Ayrıca, Instagram’ın bu güncellemeyle kullanıcıların geçmiş Reels tecrübelerine daha fazla odaklanması, reklam verenlere hayli güzel hedefleme seçenekleri sunabilir. Kullanıcıların evvelce ilgilendikleri yahut etkileşimde bulundukları tıptaki görüntüleri yine görmeleri, reklamların daha güzel hedeflenmesine ve kullanıcıların ilgisini çekecek reklam içeriğinin sunulmasına yardımcı olabilir.

Ancak şimdi bu güncellemenin ne vakit genel kullanıma sunulacağına dair resmi bir açıklama yapılmadı. Instagram, yeni özellikleri ekseriyetle evvel sonlu bir kullanıcı kitlesiyle test ediyor ve geri bildirimler doğrultusunda geliştirmeler yapıyor. Münasebetiyle, Instagram kullanıcıları bu özelliği ne vakit kullanabilecekleri konusunda bir mühlet daha beklemek zorunda kalabilirler.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar