Pazartesi, Mayıs 20, 2024
Ana SayfaMobilNokia'dan iPad'e ucuz ve tezli rakip!

Nokia’dan iPad’e ucuz ve tezli rakip!

Geçmişi efsanelerle dolu, bir dönemin en meşhur teknoloji şirketi Nokia, özellikle 2016-2020 yılları arasında geçen bocalama döneminden sonra yavaş yavaş yeniden telefon dünyasında pay edinmeye başladı. HMD Global tarafından 2014 yılında Microsoft’a satılan ancak 2016 yılında tüm haklarıyla geri alınan Nokia markası, o gün bugündür kendini eski günlerine kavuşturacak ürünler geliştirmeye çalışıyor.

Her ne kadar akıllı telefon pazarında bunun tam olarak sağlandığı söylenemese de, şirket yine de ulaştığı konumdan şu an için memnun. Öte yandan bir diğer önemli pazar olan tablet sektöründe de belli bir seviyeye gelmek isteyen Nokia, şu sıralar Nokia T10 adı verilen bir cihaz üzerinde çalışıyor.

Nokia’dan iPad’e ucuz ve iddialı rakip!

Finli teknoloji devine yakın kaynaklardan gelen bilgilere göre, yeni tablet modelinin en önemli özelliği bütçe dostu fiyatlaması olacak. Buna göre Nokia T10’un sahip olduğu özellikler ve ekran boyutu göz önüne alındığında 250 doların altında bir fiyatla satışa sunulacağı düşünülüyor. Ancak özelliklere bakmadan fiyata aldanırsanız üzülebilirsiniz.

Amerikan Federal İletişim Kurulu’nun veri tabanında listelenen Nokia T10’un 8 inç büyüklüğünde bir ekrana sahip olacağı anlaşılıyor. Öte yandan 5.100mAh gibi mütevazi bir pile sahip olan Nokia T10’un diğer donanımsal özellikleri ise şu an için netleşmiş değil. Ancak Finli şirketin önümüzdeki günlerde yapacağı bir duyuru ile yeni tablet modelini satışa sunması bekleniyor.

Kaynak:  Teknolojioku

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar