Perşembe, Mayıs 30, 2024
Ana SayfaMobilWhatsApp İleti Silme Müddeti Uzatılıyor

WhatsApp İleti Silme Müddeti Uzatılıyor

Popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, ilk olarak 2017 yılında ”Herkes İçin Sil” özelliğini kullanıma sunmuştu. Bu özellik sayesinde kullanıcıların belirli süre içerisinde herkesten gönderdiği mesajlı silmesine olanak sağlayan uygulama, ne yazık ki ilk etapta mesaj silme için çok kısıtlı bir süre tanımlamıştı. Daha sonrasındaysa yayınlanan güncellemelerle beraber bu süre 1 saat 8 dakikaya yükselmişti. Bugünse WABetaInfo tarafından keşfedilen bilgilere göre, WhatsApp mesaj silme süresini bir kez daha yükseltiyor.

WhatsApp hakkında derlemiş olduğu içeriklerle ve sızıntılarla tanınan WABetaInfo, önümüzdeki günlerde yayınlanacak olan güncellemeyle bu süresinin 2 gün 12 saate yükseltileceğini söyledi. Böylelikle kullanıcılar istemedikleri mesajların üzerinden 2.5 gün bile geçse de herkesten silebilecek.

Meral Erden: Whatsapp İleti Silme Müddeti Uzatılıyor 1

Tabi WhatsApp’ın yenilikleri bunlarla da sınırlı kalmayacak. WABetaInfo’nun aktardığı bilgilere göre, artık WhatsApp grup yöneticileri de gruptaki herhangi birinden gelen mesajları silebilecek. Bildiğiniz gibi Telegram kullanıcıları gönderdikleri mesajları 48 içerisinde silebiliyorlar. Aslında WhatsApp’ın bu iyileştirmesinin Telegram’a yönelik bir hamle olduğunu söyleyebiliriz.

Şimdilik, söz konusu güncellemenin ne zaman yayınlanacağı bilinmiyor. Ancak, Herkes İçin Sil özelliği halihazırda 2.22.15.8 numaralı beta sürümüyle birlikte kullanıcıların erişimine açılmış durumda. Bu da güncellemenin en kısa süre içerisinde herkes için yayınlanacağı anlamına geliyor.

Kaynak:  Technopat

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar