Cuma, Haziran 21, 2024
Ana SayfaBilimÖğrenciler çok sevinecek! Okullar Ekim’de açılıyor, 4 ay yaz tatili!

Öğrenciler çok sevinecek! Okullar Ekim’de açılıyor, 4 ay yaz tatili!

Özellikle son 3 yılda yaşanan gelişmelerle birlikte eğitim tarafında değerli ıslahatlar gerçekleşti. Türkiye de dahil olmak üzere pek çok ülkede uzaktan eğitim yaygınlaştı. Hatta ülkemizde eğitimöğretim süreci 1.5 yıla yakın bir müddet uzaktan eğitim halinde gerçekleşti.

Lakin önümüzdeki süreçte eğitim tarafında kıymetli gelişmeler yaşanmaya devam edecek üzere görünüyor. Bilhassa de birinci ve orta dereceli okullar düzeyinde. Çünkü kimi ülkeler pandemi sürecinden sonra hibrit eğitime geçiş yapmışlardı. Artık birebir durum Türkiye için de kelam konusu.

Öğrenciler çok sevinecek! Okullar Ekim’de açılıyor, 4 ay yaz tatili!

Pandemi sonrasında birtakım ülkeler, bilhassa de Kuzey Avrupa’da yer alan refah ve eğitim düzeyinin yüksek olduğu ülkeler yaz tatili müddetini 4 aya uzattı. Mühletin uzatılmasındaki temel amaç ise pandemi devrinde yaygınlaşan antisosyal tecrübenin en aza indirgenmesiydi.

Bu formül, vakitle Avrupa’nın büyük bir kısmına yayıldı. Geçtiğimiz gün 4 Avrupa ülkesi daha yaz tatili mühletini uzattığını açıklayarak okulların Eylül yerine Ekim’de açılacağını duyurdu.

Buna benzeri bir duyuru önümüzdeki günlerde Türkiye’den de gelebilir. Zira ülkemiz genel olarak eğitim tarafında batıyı örnek alan bir tavır sergiliyor. Elbette bu durum velileri kızdırabilir. Çünkü veliler okul süresinin kısalmasından fazla uzamasından yana. Pekala sizin bu mevzu hakkındaki niyetiniz ne? Sizce Türkiye de birçok Avrupa ülkesi üzere okulların açılma tarihini Ekim’e kaydırmalı mı? Yorum sizlerin.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar