Perşembe, Haziran 13, 2024
Ana SayfaOyunAmazon, Yüzüklerin Efendisi Oyunu Geliştiriyor

Amazon, Yüzüklerin Efendisi Oyunu Geliştiriyor

Pek de iyi yorumlar almayan Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri dizisiyle yakın zamanda karşımıza çıkan Amazon’dan serinin hayranlarını heyecanlandıracak bir haber geldi. Şirket, bugün yeni bir Yüzüklerin Efendisi oyunu üzerinde çalıştığını açıkladı.

Amazon, oyun için serinin haklarını elinde bulunduran Embracer Group ile ortaklık kurduğunu ifade etti. Açıklamalara göre yapım, Orta Dünya’da geçecek açık dünya MMO (devasa çok oyunculu çevrimiçi oyun) türünde bir oyun olacak.

PC ve konsollara gelecek oyunun çıkış tarihi henüz belli değil

Meral Erden: Amazon, Yüzüklerin Efendisi Oyunu Geliştiriyor 1

Yeni Yüzüklerin Efendisi oyununu Amazon Games Orange County tarafından geliştirilecek. Bu stüdyo, 2021 yılında çıkış yapan açık dünya MMO oyun “New World” ile de karşımıza çıkmıştı. Yeni oyunun henüz erken aşamalarında olduğunu belirtelim. Şirket, isim ve çıkış tarihi gibi detayları paylaşmadı ancak oyunun hem PC hem de konsollara geleceğini belirtti.

Yeni Yüzüklerin Efendisi oyunu hamlesi Amazon’dan ilk kez gelmiyor. ABD’li teknoloji devi, 2019 yılında da seriden esinlenen bir oyun çıkaracağını duyurmuştu. Ancak iki yıl sonra bu oyun iptal etmişti.

Şirket ayrıca, 465 milyon dolarlık dev bütçeye sahip Güç Yüzükleri dizisiyle de karşımıza çıkmıştı. Eylül 2022’de ilk sezonu yayınlanan dizi, hayranlar tarafından pek beğenilmese de ikinci sezon onayı almayı başardı. Amazon’a göre yeni oyunun diziyle alakası olmayacak.

Yüzüklerin Efendisi oyunlarının sayısı son zamanlarda arttığını da eklemeden geçmemek gerek. Önümüzdeki günlerde Gollum oyunu çıkış yapacak. Öte yandan Electronic Arts da geçtiğimiz yıl duyurduğu, Heroes of Middle-earth ismini verdiği seriyi temel alan bir mobil oyunu birkaç gün önce çıkardı. Ayrıca filmlerin görsel efektlerinden sorumlu Weta Workshop da LOTR evreninde geçen bir oyun geliştiriyordu.

Kaynak:  Webtekno

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar