Çarşamba, Temmuz 17, 2024
Ana SayfaMobilOppo Find X7 tasarımı büsbütün netleşti

Oppo Find X7 tasarımı büsbütün netleşti

Oppo Find X7 serisi hakkında bir müddettir pek çok şey duyuyoruz. Son olarak Pro modelin şematik çizimi de online ortamda ortaya çıktı ve bu çizimde aygıtın çift periskop telefoto kamera dizaynını gösteriyor. Artık de, Twitter/X üzerinden standart Find X7′nin bir render’ı paylaşıldı.

Render’da, Find X7‘nin büyük bir dairesel kamera adası ile yeşil bir renkte olduğunu görüyoruz. Kamera lensleri, bir ‘T’ halinde dizilmiş ve Hasselblad logosu ile tamamlanmış.

Daha evvelki raporlara nazaran, kamera konseyimi 50MP Sony LYT-808 ana kamera tarafından yönetilecek ve bu kameraya 50MP ultra geniş sensör ile 64MP OmniVision OV64B periskop telefoto lens eşlik edecek.

Ayrıca, kamera modülünün sol üst köşesinde yer alan bir LED ışık da render’da görülebiliyor. Sızdırılan bu Find X7 render’ı, Find X7 Pro’nun şematiklerine yakından uyan bir tasarımı ortaya koyuyor ve seride dengeli bir görünüm sağlıyor. Aygıtın ön kısmına geçtiğimizde, merkezi hizalı delikli bir kısma sahip kavisli bir ekran bulunuyor.

Oppo Find X7 tasarımı büsbütün netleşti

Donanım tarafında, Find X7’nin MediaTek Dimensity 9300 işlemcisi ile gelmesi bekleniyor. Bu işlemci, TSMC’nin 4nm sürecinde üretilmiş ve 3.25GHz’de çalışan bir Cortex-X4 çekirdeği, 2.85GHz’de çalışan üç Cortex-X4 çekirdeği ve 2.0GHz’de çalışan dört Cortex-A720 çekirdeği içeriyor.

Benzer formda, telefonun 120Hz yenileme suratına, 16GB LPDDR5x RAM’e ve 1TB’a kadar UFS 4.0 depolama alanına sahip olması söyleniyor. Şarj kapasitesinin 100W olması ve 5000mAh batarya ile gelmesi bekleniyor.

Oppo, şimdi Find X7 serisi aygıtlar hakkında detay paylaşmadı. Find X7, X7 Pro ve X7 Ultra olmak üzere üç modelin söylentileri var. Vanilya modeli dışında, öteki modeller hakkında da sistemli olarak güncellemeler yapıyoruz.

Oppo, Find X7 serisinin lansman tarihi için şimdi bir açıklama yapmadı. Fakat sızıntı ve söylentilerin yoğunluğu göz önüne alındığında, aygıtın yakında resmi olarak duyurulması bekleniyor.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar