Cumartesi, Eylül 30, 2023
Ana SayfaMobilPixel 7a’da kullanıcıları büyük bir sürpriz karşılayacak

Pixel 7a’da kullanıcıları büyük bir sürpriz karşılayacak

Google Pixel 7 serisinin yeni üyesi Pixel 7a, serinin orta segment modeli olarak karşımıza çıkıyor. Şirketin maliyeti düşürme emeliyle kimi özelliklerden feragat ettiği bu model, serinin en uygun fiyatlı seçeneği olma özelliği taşıyor. Fakat bu feragat edilen özellikler ortasında yüksek seviye modellerde yer alan işlemciye benzeri bir yonga seti olduğu belirtildi. Detaylara birlikte bakalım.

Google Pixel 7a’nın, Tensor G2 ismi verilen özel bir yonga setiyle donatıldığı duyumcu Kamila (@Za_Raczke) tarafından belirtildi. Pixel 7a’da bulunan Tensor G2’nin, standart yahut Pro modellerinden farklı bir varyant olduğu anlaşıldı. Bu yonga seti versiyonu, ismi Tensor G2 olmasına rağmen, biraz daha düşük performans gösterebilecek bir versiyon olabilir. Google’ın maliyetleri daha da azaltmak ismine bu yonga setinin daha ekonomik bir versiyonunu geliştirdiği görünüyor.

Pixel 7a’da kullanıcıları büyük bir sürpriz karşılayacak

Eğer bilmiyorsanız, bu yonga setinin üretiminde Samsung da ortak oldu ve hatta özgün Tensor G2’nin ortak geliştirilmesinde rol oynadı. Samsung’un yarı iletken teknolojisi uzmanlığı sayesinde, bu yonga seti FOPLP-PoP teknolojisini de içeriyor. Ancak Pixel 7a’daki Tensor G2’nin daha ekonomik ve biraz daha düşük performanslı bir IPOP paketi kullandığı belirtildi. Bu versiyon daha kalın, daha büyük ve daha fazla ısı üretiyor. Lakin gerçek dünya senaryolarında bu durumun gerçek performansa ne manaya geldiği konusunda şimdi net bilgilere sahip değiliz.

Bu yeni Tensor G2 yonga seti versiyonu, Google’ın maliyetleri düşürmek hedefiyle kullanıyor üzere görünüyor. Lakin bu durum, Pixel 7a’nın Pixel 7 ve Pixel 7 Pro’ya nazaran biraz daha yavaş çalışabileceği ve ısınma sıkıntıları yaşayabileceği manasına da gelebilir. Bu hususta elimizdeki tüm bilgiler bu kadar.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar