Çarşamba, Haziran 26, 2024
Ana SayfaOyunRockstar tekrar hacklendi: GTA 5 kodları internete sızdı

Rockstar tekrar hacklendi: GTA 5 kodları internete sızdı

Grand Theft Auto serisinin ardındaki stüdyo Rockstar Games, öbür bir büyük güvenlik ihlaliyle karşı karşıya. Merakla beklenen GTA 6 etrafında dolaşan son sızıntılar ve dedikoduların akabinde, serinin evvelki oyunu GTA 5‘in tam kaynak kodu ve muhtemelen daha fazlası çevrimiçi olarak sızdırıldı.

GTA 5 kaynak kodu sızıntısı, Bully 2‘nin gerçek olabileceğine işaret ediyor! Sızan kodda farklı bilgiler bulunuyor. Örneğin, sevilen aksiyon-macera oyunu Bully’nin uzun vakittir söylenti halinde olan devam oyunu Bully 2 için bir evrak yer alıyor. Bully, birinci olarak Grand Theft Auto: San Andreas ve Grand Theft Auto 4 ortasında piyasaya sürülmüştü. Benzeri oyun tecrübesini, yeni bir yerde, yeni vazifeler, karakterler ve etkinliklerle sunmuştu.

Hayranlar, devam oyununu sabırsızlıkla bekliyor ve en son sızıntı, Rockstar Games’in bir müddettir perde gerisinde Bully 2 üzerinde çalışmış olabileceğini düşündürüyor.

Rockstar tekrar hacklendi: GTA 5 kodları internete sızdı

Bully 2 ile birlikte, sızıntıda GTA 5 için erken bir harita ve GTA 6‘nın bir vakitler “Proje Amerikalar” olarak kod isimlendirildiğini doğrulayan bir senaryo da yer alıyor.

YouTuber SKizzleAXE, sızıntıyı doğrulayan bir kod ekran imgesini paylaştı. “Ajan” isminde bir hayran da RAGE motorunun kodlarını ve manzaralarını X/Twitter üzerinde paylaştı, lakin bu gönderiler kaldırıldı.

Maalesef bu sızıntının nasıl gerçekleştiğini bilmiyoruz. Fakat GTA 5 kodunun Discord üzerinde sızdırıldığına dair işaretler var. Ayrıyeten, tam kodun 2022’den beri bireyler ortasında özel olarak takas edildiğine dair söylentiler de var. Kesin olmamakla birlikte, bu vakit çizelgesi, GTA 6 kodunun birinci 10.000 satırının sızdırıldığı vakte denk geliyor ve bu, her iki oyunun da maruz kaldığı daha geniş bir ihlali düşündürüyor.

Bu, Rockstar için büyük bir darbe. Sızan kod yalnızca kıymetli bir varlık değil, birebir vakitte teknik sıkıntılara ve hatta yaklaşmakta olan oyunlar, örneğin GTA 6 için gecikmelere yol açabilir. Kıymetli çevrimiçi raportör Oyun Dedektifi (@that1detectiv3), bu potansiyel sonuçları vurgulayarak, dikkatli olunması gerektiğini ve ihlalin ciddiyetini belirtti. Rockstar Games, bu yazının yazıldığı sırada sızıntı hakkında kamuoyuna açıklama yapmadı.

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar