Perşembe, Haziran 13, 2024
Ana SayfaMobilHuawei Nova 12 Pro yüksek özellikleriyle piyasayı sallıyor

Huawei Nova 12 Pro yüksek özellikleriyle piyasayı sallıyor

Huawei, Çin’de 26 Aralık’ta Nova 12 serisi akıllı telefonlarını tanıtmaya hazırlanıyor. Son raporlar, Nova 12 Ultra modeli hakkında kıymetli ayrıntıları ortaya koydu. Bu modelin, Mate 60 serisinde kullanılan Kirin 9000s’in düşük süratte çalışan bir versiyonuyla geleceği söyleniyor ve bu nedenle iki taraflı uydu bağlantısı dayanağına sahip olması bekleniyor. Weibo’da ortaya çıkan yeni bir sızıntı, sav edilen Nova 12 Pro’nun ön dizaynına birinci bakışı sunmanın yanı sıra, yeni yonga seti dahil birtakım ana özelliklerini de doğruluyor.

Huawei Nova 12 Pro‘nun sızdırılan manzarası, aygıtın Device Info HW uygulamasını çalıştırdığını gösteriyor. Ekranın pill formunda bir kesintiye sahip olması, Nova 12 Ultra’daki üzere çift ön kamera kurulumunun olduğuna işaret ediyor. Kavisli kenarlı OLED ekran 2776 x 1224 piksel çözünürlük sunacak ve muhtemelen en fazla 120Hz yenileme suratına sahip olacak. Aygıtın model numarası ADA-AL00 olarak belirtilmiş.

Huawei Nova 12 Pro yüksek özellikleriyle piyasayı sallıyor

Sızıntının farklı bir istikameti, aygıtın şimdi piyasaya sürülmemiş olan yeni Kirin 8000 ile güçlendirildiğini belirtmesi. Ayrıyeten, aygıtın 12 GB LPDDR4 RAM ve bir Hi1105 NFC çipi ile donatıldığını da ortaya koyuyor.

Duyumcu Digital Chat Station da Nova 12 Pro hakkında birtakım ayrıntılar paylaştı. Aygıtın 6.78 inçlik bir ekran paneline sahip olduğunu ve Kirin 8000’in performansının, Ultra modeli güçlendiren çiple kıyaslandığında daha düşük olacağını açıkladı. Nova 12 Pro‘nun başka özelliklerinin Ultra modeline misal olması bekleniyor.

Buna nazaran Pro modelinin de 60 megapiksel (ana) + 8 megapiksel (portre, 2x zoom) çift ön kamera sistemine sahip olması bekleniyor. Aygıtın art paneli, f/1.4–f/4.0 fizikî değişken diyaframı olan 50 megapiksel ana kamerayı barındıracak. Aygıt ayrıyeten Ultra modeli üzere 4,600mAh batarya ve 100W şarj dayanağı ile gelebilir. Pro ve Ultra modelleri 5G’yi desteklerken, Nova 12 ve Nova 12 Lite (Vitality Edition) modellerinin 4G Snapdragon yonga seti ile donatılacağı söyleniyor.

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar