Pazartesi, Mayıs 20, 2024
Ana SayfaMobilSamsung akıllı telefon üretimini azaltacak!

Samsung akıllı telefon üretimini azaltacak!

Saygın bir Güney Kore haber yayınından alınan yeni bir rapora göre, Samsung 2022’de 30 milyon daha az akıllı telefon üretecek. Üretim düşüşünün üç ana faktörü, artan enflasyon ve ardından tüketici harcamaları, devam eden bileşen sıkıntısı ve Ukrayna’daki savaş yer alıyor.

Samsung akıllı telefon üretimini azaltacak!

İnanç Can Çekmez: Samsung Akıllı Telefon Üretimini Azaltacak! 1

Samsung’un giriş seviyesinden amiral gemilerine kadar tüm cihaz fiyat aralıkları için üretimi ayarlaması bekleniyor. Samsung başlangıçta 2022 için 310 milyon akıllı telefon üretmeyi planlıyordu, ancak son gelişmeler Koreli teknoloji holdingini hedefini 280 milyon adede geri çevirmeye zorladı. Rekor kıran ilk çeyrek gelirlerine ve dünya çapında tahmini 73,7 milyon akıllı telefon sevkiyatına rağmen, Samsung hedeflerini ayarlamak zorunda kalacak. Apple gibi diğer büyük oyuncuların da %20 daha az iPhone SE birimi yapmak isteyen Cupertino ile üretimi azalttığı bildiriliyor.

Devam eden enflasyon ve çip krizi gibi sebeplerle çoğu üretici zor zamanlar yaşıyor. Ne yazık ki Güney Koreli teknoloji devi de bu konuda bir istisna olmayacak. Şirket akıllı telefon üretiminde azaltmaya gidecek kadar zor zamanlar geçiriyor olabilir. Koronavirüs ile başlayan bu ekonomik krizlerin ne zaman son bulacağı ise belli değil. Ancak üstüne savaş da eklenince hali hazırda kötü olan durum daha kötü hale gitti diyebiliriz.

Kaynak:  Teknolojioku

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar