Cumartesi, Nisan 20, 2024
Ana SayfaMobilSamsung Galaxy Z Flip 4, Bir Batarya Geliştirmesiyle Geliyor

Samsung Galaxy Z Flip 4, Bir Batarya Geliştirmesiyle Geliyor

Güney Kore teknoloji devi Samsung’un Ağustos ayında gerçekleşmesi beklenen lansmanı yaklaştıkça Samsung Galaxy Z Flip 4’ün neler içereceği hakkında daha fazla şey duymaya başlıyoruz. En son söylentiye göre, Samsung Galaxy Z Flip 4, beraberinde mütevazı bir batarya kapasitesi yükseltmesi ile gelebilir.

Samsung çılgınlarının GSMArena tarafından elde ettiği bilgilere göre çıkması bir hayli yakın olan katlanabilir telefonun sırasıyla 2.400 mAh ve 903 mAh kapasiteye sahip bir çift pille gelecek. Yani bu tam ne demek oluyor?

Süreyya hanımın muhteşem değişimi: 3.300 mAh’den 3.400 mAh’e artış

Ulaş Utku Bozdoğan: Samsung Galaxy Z Flip 4, Bir Batarya Geliştirmesiyle Geliyor 1

Bu toplamda 3.303 mAh eder demek. Ancak her ne kadar bu kapasiteye sahip olsa da Samsung, bu telefonu nominal pil kapasitesi 3.400 mAh olarak pazarlayacak. Örneğin Galaxy Z Flip 3’ün nominal pil kapasitesi 3.300’dü ancak asıl kapasitesi 3.190 mAh’tı.

Başka bir deyişle Samsung Galaxy Z Flip 4, öncekinden biraz daha büyük bir bataryaya sahip olacak gibi görünüyor. Bunun daha iyi pil ömrüne yol açıp açmayacağını göreceğiz, Samsung mühendislerinin telefonun geri kalanıyla ne yaptıklarına bağlı.

Yani işlemci teknolojisindeki gelişmeler genellikle daha yeni CPU’ların eskilerine göre daha az güç tüketmesini sağlar ama telefonun şarjının ne kadar süre dayanacağını hesaplarken dikkate alınması gereken ekran ve yazılım gibi başka unsurlar da vardır. Bu yüzden olay mühendislerde bitiyor.

Tam olarak bir şey demeden önce telefonun kapsamlı olarak test edilmesi, bunun için de telefonun piyasaya çıkmaya yaklaşması gerekiyor. Siz ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı lütfen unutmayın.

Kaynak:  Webtekno

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar