Çarşamba, Temmuz 17, 2024
Ana SayfaDonanımSamsung'un yeni taşınabilir SSD'si sonları zorluyor

Samsung’un yeni taşınabilir SSD’si sonları zorluyor

Samsung Electronics, bugün (4 Ekim 2023) son derece beklenen bir dizi eseri tanıttı. Şirket, yeni Galaxy S23 FE, Galaxy Buds FE ve daha birçok eseri duyurdu. Yeni lansmanlar ortasında, yaratıcı profesyonellere yönelik olarak tasarlanmış yeni T9 Taşınabilir SSD’yi de piyasaya sürdü.

Samsung’un T9 Taşınabilir SSD’si, Güney Koreli teknoloji devinin T serisi Taşınabilir Katı Hal Şoförlerinin en son üyesidir. Evvelki yıl piyasaya sürülen T7 Shield modelinin tasarım lisanını takip ediyor. T9 Taşınabilir SSD, kavisli çizgilere ve karbon doku desenine sahip. Bu tasarım, hem şıklığı hem de dayanıklılığı bir ortaya getiriyor. Bu model, 3 metreye kadar olan yüksekliklerden düşmeye güçlü. Resmi notlara nazaran T9, 2,000MB/s (megabyte) sürate kadar etkileyici ardışık okuma/yazma suratlarına sahip.

Samsung’un yeni taşınabilir SSD’si sonları zorluyor

T7 Shield‘e kıyasla iki kat daha süratli olan T9, kullanıcılara 4GB tam HD görüntüyü yalnızca iki saniyede aktarma imkanı tanıyor. Ayrıyeten iki adet USB 3.2 portu bulunuyor. Alıcılar, 1TB, 2TB ve 4TB olmak üzere üç depolama seçeneği ortasından seçim yapabilirler. Yeni SSD, süratli ve daima data transfer suratlarını garanti etmek için Samsung’un Dinamik Termal Koruma özelliğiyle geliyor. Samsung T9 Taşınabilir SSD, Windows, macOS, tabletler, oyun konsolları dahil olmak üzere farklı platformlarla uyumlu.

T9 Taşınabilir SSD, yalnızca Siyah renk seçeneğiyle piyasaya sürüldü. Küresel olarak zati satın alınabilir durumda. SSD’nin başlangıç fiyatı 1TB seçeneği için 20.000$. 2TB varyantı 239.99 dolar fiyatla satılırken, 4TB modeli 439.99 dolar karşılığında alınabilir. Alıcılar ayrıyeten kendi rahatlıkları için bir USB Tip C’den-C’ye ve USB Tip C’den-A’ya kablolar da alırlar.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar