Çarşamba, Temmuz 17, 2024
Ana SayfaMobilİşte Android 14 yazılımını alan Pixel dışındaki birinci cihaz!

İşte Android 14 yazılımını alan Pixel dışındaki birinci cihaz!

Dün, Google, Android 14’ü resmen duyurdu ve güncellemeyi uygun Pixel aygıtlarına göndermeye başladı. Lakin bu duyurudan yalnızca birkaç saat sonra, Samsung ve başka büyük markalara nazaran daha küçük bir marka olan Tecno, Android 14’ü yayınlayan birinci üretici oldu. Son birkaç yıl içinde Android markaları, Android’in en son sürümünü sunmada çok daha süratli oldu. Her yıl, farklı bir marka (Google dışında) Android’in en yeni sürümünü birinci sunan marka oldu.

2022’de Oppo, amiral gemisi Find X5 ve Find X5 Pro için birinci Android 13’ü sunan marka olmuştu. Lakin 2023’te, Tecno, Camon 20 Premier 5G modeliyle Hindistan’da Android 14’ü birinci sunan marka oldu. Bilgisi olmayanlar için, Tecno Camon 20 Premier 5G orta segment bir akıllı telefondur. Aygıtın en dikkat alımlı özellikleri ortasında otomatik odak özellikli 108MP ultra geniş açılı kamera ve 50MP RGBW ana kamera bulunuyor. Bu kadar yüksek megapikselde ultra geniş açılı kameraya sahip piyasadaki tek telefon bu aygıttır.

İşte Android 14 yazılımını alan Pixel dışındaki birinci cihaz!

Bu telefon, Temmuz ayında Hindistan’da yaklaşık 360$ karşılığı 29.999 rupi fiyatla tanıtıldı ve hala tıpkı fiyattan satılıyor. Android 14 güncellemesi konusunda, güncelleme basamaklı olarak gerçekleştiriliyor. Bu nedenle tüm aygıtlara ulaşması biraz vakit alacak.

Tecno, güncellemenin HiOS 13.6 ile geldiğini belirtiyor. Eser için en son yazılım, Oyun Yardımcısı Paneli, Saat ve Hava Durumu widget’ı, çoklu vazife modu ve Galeri’ye geliştirmeler getiriyor. Şu an için güncellemenin öbür pazarlarda ne vakit sunulacağına dair bir bilgimiz yok. Fakat güncellemenin öbür pazarlara da yakın bir vakitte sunulması bekleniyor.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar