Salı, Eylül 26, 2023
Ana SayfaOtomobilSeat’tan savlara karşılık: Hiçbir yere gitmiyoruz!

Seat’tan savlara karşılık: Hiçbir yere gitmiyoruz!

Volkswagen’in alt markası olarak bilinen Seat, yıllardır otomotiv bölümüne renk katıyor. Leon ve Ibiza üzere çok satan modeller üreten marka için son periyotlarda bir kadro olumsuz haberler çıkmıştı. Bu haberlere nazaran Volkswagen, yakın vakitte Seat markasına son vererek yoluna Cupra ile devam edecekti. Hatta Volkswagen CEO’su tarafından yapılan açıklamalar da argümanları doğrular nitelikteydi.

Seat’tan savlara cevap: Hiçbir yere gitmiyoruz!

Son günlerde yükselen Seat kapanacak mı söylentilerine ise karşılık gecikmedi. Marka, bu mevzuyla ilgili uzun bir açıklama yaptı. Açıklamanın ayrıntılarını elbette sizlerle paylaşıyor olacağız lakin kısaca bahsedecek olursak manasının hiç bir yere gitmiyoruz demek olduğunu söyleyebiliriz. Açıklamaların tamamı ise şu biçimde:

“SEAT markası her zamankinden daha güçlü ve hali hazırda tarihindeki en güzel eser yelpazesine sahip durumdadır. Yarı iletkenlerle ilgili durumun olağana dönmeye başlamasıyla birlikte bu yılki satışları yüzde 18 artarak yaklaşık 200 bin adete ulaşmıştır.” denildi. Açıklamada ayrıyeten, “SEAT’ın temel modelleri Ibiza, Arona ve Leon için müşteri siparişleri rekor seviyelerdedir. SEAT markası olarak, Ibiza, Arona ve Leon modellerimizi, içten yanmalı motor çağının sonuna kadar plug-in hibrit ve yakıt tasarruflu arabalar sunmaya devam edecek formda güncellemeyi planlıyoruz. Önümüzdeki periyotlarda SEAT’ın elektrifikasyon vakti da gelecek. Bunun için ağır uğraş gösteriyoruz.”

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar