Çarşamba, Nisan 17, 2024
Ana SayfaMobilSnapdragon 8 Gen 4 hakkında birinci bilgiler geldi: İki farklı üretici olabilir

Snapdragon 8 Gen 4 hakkında birinci bilgiler geldi: İki farklı üretici olabilir

Meral Erden: Snapdragon 8 Gen 4 Hakkında Birinci Bilgiler Geldi: İki Farklı Üretici Olabilir 1 Taşınabilir işlemciler kelam konusu olduğunda pazarında önde gelen isimlerinden Qualcomm, 2024 yılında piyasaya çıkacak Snapdragon Gen 4 için şaşırtan bir karara imza atabilir. Yonga devinin, tekrar Samsung’a dönüş yapabileceği söyleniyor. Lakin TSMC de yerini koruyacak. İşte ayrıntılar

Snapdragon 8 Gen 4 iki farklı üreticiden gelebilir

Bilmeyenler için Qualcomm Snapdragon 8 Gen 4’ün 3nm düğümü ile 2024 yılında amiral gemisi aygıtlarına güç vermesi bekleniyor. Ayrıyeten yeni yonga seti, Qualcomm’un Nuvia tarafından üretilen çekirdeklere dayalı birinci işlemcisi olacak. Artık dala yakın kaynaklar, Qualcomm’un üretim konusunda iki farklı üreticiye güveneceğini söylüyor.

Bildirilenlere nazaran Qualcomm, Snapdragon 8 Gen 4 üretiminde TSMC ve Samsung’a yönelecek. Bunun nedeni Samsung ile olan geçmiş tecrübeler olabilir. Lakin Tayvan’dan gelen rapor, Samsung üretimi yongaların sırf Galaxy markalı telefonlarda kullanılacağını, TSMC tarafından üretilen yongaların ise Qualcomm’un öteki müşterilerine sunulacağını belirtiliyor.

Hatırlayacağınız üzere Qualcomm, geçtiğimiz yıl Samsung tarafından üretilen Snapdragon 8 Gen 1 yonga setinde çeşitli verimlilik sorunlarıyla karşı karşıya kaldı. Lakin bu problemler, günümüzde çözülmüş durumda. Ayrıyeten Samsung’un Galaxy S23 serisinde Snapdragon 8 Gen 2 For Galaxy yonga setini tercih ettiğini düşünürsek, yeni kararın şaşırtan olmadığını belirtelim. Gerçekten Snapdragon 8 Gen 4 For Galaxy için yeni bir muahede yapılmış olabilir.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar