Pazar, Mayıs 26, 2024
Ana SayfaMobilApple iOS ve iPadOS kullanıcılarının beklediği güncellemeyi yayınladı

Apple iOS ve iPadOS kullanıcılarının beklediği güncellemeyi yayınladı

Şirket, iOS 16.4.1, iPadOS 16.4.1 ve macOS 13.3.1 çalıştıran aygıtlar için birinci Rapid Security Response güncellemelerini yayınladı. Her vakit olduğu üzere bu güncellemeler de Yazılım Güncellemesi aracılığıyla edinilebilir ve bunlar heyetim için fazla vakit gerektirmeyen küçük indirmeler. MacRumors, düzeltmenin 48 saat içinde dağıtılacağını söylüyor, bu nedenle kısa bir mühlet beklemeniz gerekirse şaşırmayın.

Şu ana kadar kimi aksaklıklar da yaşandı. Engadget ve başkaları, aygıt “artık internete bağlı olmadığı için” iOS’un güncellemeyi doğrulayamadığı konusunda bir yanılgı uyarısı aldı. Fakat bu yazılım konusunda biraz sabırlı olmanız gerekebilir. Bugüne kadar, yükseltmeler sırf beta test kullanıcıları tarafından kullanılabiliyordu.

Apple iOS ve iPadOS kullanıcılarının beklediği güncellemeyi yayınladı

Rapid Security Response, Apple’ın güvenlik açıklarını klasik yazılım güncellemelerinden daha erken düzeltmesini sağlayacak. Bunları devre dışı bırakabilseniz de, saldırganların çabucak kullanabilecekleri sıfır gün kusurlarını süratli bir biçimde düzeltmek için ülkü olabilirler. Bu da, berbat maksatlı yazılımın toplulukta, bilhassa de otomatik güncellemeleri etkinleştiren kullanıcılar ortasında süratle yayılmasını önleyebilir.

Acil durum güvenlik güncellemeleri kavramı elbette yeni değil. Apple, Microsoft ve başkaları daha evvel de program dışı yamalar yayınladı. Bu yalnızca süreci kolaylaştırıyor ve (Güvenlik Kontrolü üzere son eklemelerle birlikte) biraz garanti sağlıyor. Bilgilerinizin ele geçirilebileceğinden kaygı ederek günlerinizi harcamanıza artık gerek yok.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar