Pazar, Aralık 10, 2023
Ana SayfaDonanımSpotify Premium kullanıcılarına büyük kıyak!

Spotify Premium kullanıcılarına büyük kıyak!

Spotify şu anda en çok tercih edilen müzik uygulaması olarak dikkat çekiyor. İsveçli şirket bu kapsamda tüm rakiplerini sollamış durumda. Hal böyle olunca da yeni özellikler eklenmeye devam ediyor. Özellikle premium üyelere yönelik bir çok özellik geliyor.

Spotify, iOS ve Android uygulamalarına uzun süredir istenen bazı temel özellikleri ekledi. Çalma listelerinde ve albüm sayfalarında özel oynatma ve karıştırma seçeneği özelliği geldi.

Spotify Premium kullanıcılarına büyük kıyak!

Şinasi Kaya: Spotify Premium Kullanıcılarına Büyük Kıyak! 1

Şirket şimdi Premium üyelerine özel yenilikler ekliyor. Özel oynatma ve karıştırma gibi seçenekler artık premium üyelere özel olacak. Belirli çalma listelerinin dışında, ücretsiz kullanıcılar Spotify’ı yalnızca mobil cihazlarda kullanabilecek. Bu kapsamda ücretsiz kullanıcılar için masaüstüne bazı kısıtlamalar getirilebilir. Önümüzdeki haftalarda, Spotify, ücretsiz kullanıcılara yönelik yapacağı tüm yenilikleri duyuracak.

Bu değişikliklerin temel sebebi olarak şarkıcı Adele de karşımıza çıkıyor. Geçen yıl Adele, albümlerdeki karıştırma düğmesini kaldırmak için akış platformuna baskı yaptı. Albümlerin sanatçıların amaçladığı şekilde sırayla dinlenmesi gerektiğini savundu. Spotify, albümler için yalnızca normal bir oynatma düğmesi görüntülemeye başladığına göre Adele’in isteği kabul görmüş diyebiliriz. YouTube Music ve Spotify arasında bir rekabet söz konusu. Siz en çok hangi müzik dinleme uygulamasını kullanıyorsunuz? Apple Music bu konuda biraz geride kalmış gibi görünüyor. Yorumlarda bize fikirlerinizi belirtmeyi unutmayın.

Kaynak:  Teknolojioku

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar