Pazar, Şubat 5, 2023
Google search engine
Ana SayfaOyunSteam Deck İçin Şimdiden 100 Oyun Hazır

Steam Deck İçin Şimdiden 100 Oyun Hazır

Valve, Steam Deck ile çalışacak 100’den fazla oyunu test etmiş durumda. Çalışacak toplam 106 oyundan 60’ının en yüksek uyumluluğa sahip olduğu doğrulanırken bu, denetleyici yapılandırmasının ve gliflerin eşleşeceği, arayüzün okunaklı olduğu ve performansın iyi olduğu anlamına geliyor.

Oynanabilecek 41 oyun daha olduğu da bilgiler arasında. Yani oyuna bağlı olarak, oyunun istendiği gibi çalışması için biraz ince ayar yapılması gerekecek. 5 oyun deseklenmemiş ancak bunlardan 4’ünün doğal olarak Steam Deck’te çalışmayan VR oyunları olduğu görülüyor.

Steam’in web sitesinde test edilen oyunları bulmak mümkün değil. Bunun yerine SteamDB’den alınan bu hayran küratörlüğündeki listeye göz atmanız gerekiyor. Doğrulananlar arasında en dikkat çekici oyunlar ise Death Standing, Portal 2, Dark Souls 2 ve 3’ün yanı sıra Cuphead ve Celeste gibi popüler oyunlar bulunuyor.

Steam Deck ilk olarak 25 Şubat’ta ilk ön siparişler verenlere gönderilmeye başlanacak. Oyun konsolu, AMD Zen tabanlı dört çekirdekli bir CPU çalıştırıyor ve 16 GB LPDDR5 RAM ve 512 GB’a kadar PCIe NVMe depolama ile AMD’nin RDNA 2 mimarisine dayalı bir GPU kullanıyor. Oyunlar için 16:10 en boy oranına sahip 7 inç dokunmatik ekran kullanılıyor ve Steam Deck için optimize edilmiş oyunlar 1280×800 piksel çözünürlük için tasarlanmış olacak. Cihaz Windows için tasarlanmış oyunları destekleyen Arch Linux tabanlı Valve’ın Steam OS 3.0’ını çalıştırıyor.

Kaynak:  Technopat

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Trend Yazılar

Son Yorumlar