Cuma, Mart 24, 2023
Google search engine
Ana SayfaSosyal MedyaTelegram'dan beklenen açıklama geldi! Fiyat katılaştı mi?

Telegram’dan beklenen açıklama geldi! Fiyat katılaştı mi?

Bir dönemin en popüler iletişim aracı hiç şüphesiz SMS’lerdi. Bir neslin kontör varlığını eriten, öğrencilerin korkulu rüyası haline gelen SMS’ler şimdilerde sadece firmalar tarafından reklam yapılmak amacıyla kullanılıyor. Onun da ne kadar kişi tarafından dikkate alındığı meçhul.

Öte yandan bu devrin sonunu getiren şey ise, tabi ki internet tabanlı anlık haberleşme servisleri oldu. Hali hazırda bu sektörde onlarca farklı uygulama mevcut, ancak piyasanın ekmeğini yiyen isimlerin sayısı bir elin parmaklarını geçmez ki onların başında da WhatsApp ve Telegram geliyor.

Telegram’dan beklenen açıklama geldi! Ücret kesinleşti mi?

Tabi Telegram ile WhatsApp arasında hala bir uçurum olduğunu da belirtmek gerekir. Öte yandan bir taraftan rakibi ile aradaki farkı kapatmaya çalışan Telegram, öteki taraftan ise daha fazla gelir elde edebilmek için paralı sürüm çalışmalarına devam ediyor.

Kısa bir zaman önce çıkan haberlerde Telegram’ın ücretli bir versiyonunun piyasaya sürüleceği iddia edilmiş, ancak bu konu hakkında Telegram’dan herhangi bir açıklama yapılmamıştı. Bugünse belirsizlik sona erdi ve Telegram CEO’su Pavel Durov ücretli Telegram versiyonunu resmen duyurdu.

Durov tarafından yapılan açıklamada ay sonuna kadar Telegram Premium adı verilen ücretli sürümün çıkarılacağı duyurulurken, bu sürümün fiyatı hakkında resmi bir açıklama yapılmadı. Ancak şirkete yakın kaynaklardan gelen bilgilere göre, Telegram Premium’un fiyatının aylık 4,99 dolar olacağı iddia ediliyor.

Kaynak:  Teknolojioku

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Trend Yazılar

Son Yorumlar