Cuma, Nisan 19, 2024
Ana SayfaOtomobilTesla Cyberquad’ın satış fiyatı aşikâr oldu

Tesla Cyberquad’ın satış fiyatı aşikâr oldu

Tesla’nın elektrikli araç pazarında bilhassa Çin üzere ülkelerle ağır rekabet içinde olduğunu biliyoruz. Bu rekabetin ortasında Tesla, Çinli tüketicileri çekmek için birçok stratejiyi devreye sokuyor. Fakat bu stratejilerin bazen yetersiz kaldığını gözlemliyoruz. Bunun bir sonucu olarak, Tesla’nın alışılmadık bir atılımıyla karşılaşıyoruz: Çocuklar için tasarlanmış bir elektrikli arazi motosikleti, Cyberquad, Çin’de satışa sunuluyor.

Tesla, Cyberquad’ı birinci defa 2021 yılının sonunda tanıttı. Elektrikli araçlar dışında nadiren eser sunan Tesla, bu dört tekerlekli elektrikli ATV’yi, hem bir “oyuncak” hem de bir Tesla eseri olarak çocukların ilgisine sunmuştu. Artık ise bu eşsiz eser, Çin’deki tüketicilere ulaşıyor.

Tesla Cyberquad’ın satış fiyatı belirli oldu

Ön siparişlerin bugün başladığı bu arazi motoru, 11.990 yuan (yaklaşık 1.700 dolar) fiyatla Çinli tüketicilere sunuluyor. Cyberquad’ın menzili 12 kilometre olarak belirtildi. Bu, aslında Tesla’nın Cybertruck modelinde bulunan elektrikli ATV’nin daha küçük ve daha uygun fiyatlı bir versiyonu olarak tasarlandı.

Minimalist bir tasarım ve sağlam bir plastik gövdeye sahip olan Cyberquad, çelik bir şasiye ve azamî 150 kilogram yük taşıma kapasitesine sahip. Cyberquad’ın 12 volt bir batarya ile çalıştığını ve büsbütün şarj olmasının yaklaşık altı saat sürdüğünü belirtmeliyiz. Far, stop lambası ve sinyal lambalarına sahip olan bu ATV, birebir vakitte kolay yükleme ve boşaltma için çıkarılabilir bir rampa ile birlikte geliyor.

Ebeveynlerin oyuncak aracı kendileri monte etmeleri gerekiyor. Teslimat sırasında Cyberquad, en az 18 farklı kesimden oluşan bir paket halinde gelir.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar