Salı, Nisan 16, 2024
Ana SayfaMobilApple’ın yeni ikisi bir ortada tablet tasarımı, ziyadesiyle dikkat cazip

Apple’ın yeni ikisi bir ortada tablet tasarımı, ziyadesiyle dikkat cazip

Teknoloji devi Apple, inovasyon ve patentler konusunda her vakit ileri bir duruş stantlar. Bu manada son devirde dikkat çeken değerli bir muvaffakiyete daha imza attı. Amerika Birleşik Devletleri Ticaret ve Patent Ofisi (USPTO), 12 Temmuz’da açıkladığı bir listeyle, Apple’ın toplamda 53 yeni patent aldığını onayladı.

Öne çıkan patentlerden biri, Apple’ın iPad hakkındaki yeni ve eşsiz tasarımı. Bu tasarım, esnek bir kabuk ile iPad’in iki’si bir ortada bir hale getirilmesini içeriyor. Kabuk, iPad’in üst kısmına sabitlenmiş ve kullanıcılar istedikleri vakit iPad’i çıkarabiliyor ve bu kabuğu çeşitli durumlardaki stand olarak kullanabiliyorlar.

Patent çizimlerine daha yakından bakıldığında, kabuk birleşiminin WiFi, Bluetooth ve ultra geniş bant (UWB) üzere bir dizi kablosuz protokolü desteklediği görülüyor. Bu, kabuğa sahip iki aygıtın yakın arada olduklarında data alışverişi yapabilmelerini ve bağlantı kurabilmelerini sağlıyor.

Şinasi Kaya: Apple’ın Yeni Ikisi Bir Ortada Tablet Tasarımı, Ziyadesiyle Dikkat Cazip 1

Apple’ın yeni ikisi bir ortada tablet tasarımı, ziyadesiyle dikkat çekici

Ancak Apple’ın yenilikçi yaklaşımları burada sona ermiyor. Tıpkı patent dokümanları, kabuğun sanal bir klavyeyi destekleyecek halde tasarlandığını ve jest algılama yeteneğine sahip olduğunu da ortaya koyuyor. Bu jestler ortasında kaydırmalar, çimdiklemeler ve karmaşık parmak hareketleri bulunuyor.

Bu iPad tasarımındaki ilerleme, Apple’ın hudutları zorlama ve kullanıcı tecrübesini tekrar tasarlama konusundaki taahhüdünü gözler önüne seriyor. Teknoloji devi, bu iki’si bir ortada fonksiyonelliği sunarak, kullanıcıların farklı modlar ve senaryolar ortasında problemsiz bir formda geçiş yapabilmesini sağlamayı amaçlıyor. Bu, üretkenliği ve adaptasyon yeteneğini artıracak bir yenilik olarak karşımıza çıkıyor.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar