Perşembe, Mayıs 30, 2024
Ana SayfaOtomobilTesla'da problemler bitmiyor! Sırada ne var?

Tesla’da problemler bitmiyor! Sırada ne var?

Otomobil üreticisi cumartesi günü yaptığı açıklamada, Tesla’nın 2022’nin ikinci çeyreğinde 258.580 araç ürettiğini duyurdu. Bu, 2021’in ikinci çeyreğinde ürettiği otomobil sayısından yıllık %25’lik bir artış olsa da, “olağanüstü zor bir çeyrekte” yılın başında şirketin ürettiğinden çok daha az araç anlamına geliyor. 2022’nin ilk üç ayında şirket 305.407 otomobil üretti, yani üretim hacmi önceki çeyreğe göre %15 azaldı.

Sonuç olarak Tesla, son üç ayda, yılın başında olduğundan daha az araç teslim etti. Teslimatlar, 2022’nin ilk ve ikinci çeyreği arasında yaklaşık %18 azalarak 254.695’e düştü. Gerileme, Tesla’nın teslimatlarının iki yılda ilk kez çeyrekten çeyreğe düştüğünü gösteriyor.

Tesla’da sorunlar bitmiyor! Sırada ne var?

Şirket, tüm otomobil endüstrisini etkileyen devam eden bileşen kıtlığı nedeniyle üretimin yavaşladığını gördü. Tesla ayrıca, Çin’in en kalabalık şehrini vuran sıkı COVID-19 karantinaları nedeniyle kritik Şanghay Gigafactory’de mart ayında birkaç kez çalışmayı durdurmak zorunda kaldı.

Tesla için bir umut ışığı varsa, o da şirketin önümüzdeki çeyrekte toparlanmak için iyi bir konumda görüneceğidir. Tesla yatırımcısı Sawyer Merritt’e göre şirket, Haziran ayında en yüksek aylık araç üretim hacmine ulaştı. Yine de şirket 20 Temmuz’da 2022 ikinci çeyrek sonuçlarını tam olarak paylaştığında Tesla’nın görünümü hakkında daha fazla bilgi sahibi olacağız.

Kaynak:  Teknolojioku

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar