Pazar, Mayıs 19, 2024
Ana SayfaOtomobilTOFAŞ, Fiat Doblo Yerine 3 Yeni Model Üretecek

TOFAŞ, Fiat Doblo Yerine 3 Yeni Model Üretecek

Geçtiğimiz haziran ayında Stellantis, Fiat Doblo’nun üretimini Bursa’dan İspanya’daki fabrikasına taşımaya karar verdi. Bu karar sonrasında Bursa’daki fabrikada Doblo’nun yerine ne üretileceği de merakla beklenmeye başladı. İşte bugün, o soruya bir cevap geldi.

Stellantis ve Koç Holding arasında geçtiğimiz hafta yapılan görüşmelerin ardından fabrikada üretilecek araçlar belirlendi. Elde edilen bilgilere göre Bursa’daki fabrika, 2025 yılından itibaren başlayacak şekilde binek ve ticari olmak üzere üç yeni modelin üretim yeri olacak. Ayrıca modellerin elektrikli ve hibrit versiyonları da olacağı belirtildi.

Hangi modeller olacağı henüz net değil

Ulaş Utku Bozdoğan: Tofaş, Fiat Doblo Yerine 3 Yeni Model Üretecek 1

Otomotiv sektörüne mühendislik hizmeti veren bir şirketin Türkiye’deki yetkilisi tarafından Dünya’ya yapılan açıklamada söz konusu modellerin hangi modeller olduğunun henüz belli olmadığı paylaşıldı. Dünya’nın görüş aldığı sektörden bir başka temsilci ise üç yeni model üzerinde yapılan anlaşmanın otomotiv yöneticilerinin bulunduğu WhatsApp gruplarında dolaşmaya başladığını söyledi.

Bunun yanı sıra Doblo yerine üç farklı model üretimini üstlenecek olan TOFAŞ’ın yeni dönem için hazırlık yapmaya başladığı da aktarıldı. Şirketin insan kaynağına yönelik bir çalışma içinde olduğu ifade edilirken, mühendis pozisyonu başta olmak üzere çeşitli birimlerde ilave istihdam oluşturma konusunda yoğun mesai yürütüldüğü öğrenildi.

Kaynak:  Webtekno

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar