Cumartesi, Nisan 13, 2024
Ana SayfaOtomobilTesla'nın Çin'de satışa sunduğu "Güncellenmiş" Model Y başları karıştırdı

Tesla’nın Çin’de satışa sunduğu “Güncellenmiş” Model Y başları karıştırdı

Tesla, Çin’de yenilenen Model Y elektrikli aracını tanıttı. Tazelemiş olduğu Tesla Model Y, dış dizaynda, iç yerde ve başka özelliklerde birtakım değişikliklerle geldi. Üç versiyon bulunmakta: art tekerlekten çekiş, dört tekerlekten çekiş ve Performans versiyonları. Çin’de üretilen (MIC) Tesla Model Y’nin esas özellikleri birebir kalmış durumda.

Yeni Model Y, daha evvelki gümüş Gemini tasarımı yerine yeni, siyah, 19 inçlik bir tekerlek dizaynına sahip. Yeni tekerlekler, artırılmış bir CLTC menzili ile muhtemelen daha büyük aerodinamikler sunabilir. Art tekerlekten çekişli Tesla Model Y’nin varsayımı menzili 344 mil (554 km). Çift motorlu, dört tekerlekten çekişli Uzun Menzilli versiyonun CLTC menzili 428 mil (688 km). Her iki model de seleflerinden 9km ile 28km ortasında daha yüksek CLTC menzilleri sunar. Model Y Performans versiyonunun iddiası menzili değişmemiştir.

Tesla’nın Çin’de satışa sunduğu “Güncellenmiş” Model Y başları karıştırdı

Başlangıç versiyonu olan Tesla Model Y RWD, 0-100 km/saat sürate 5.9 saniyede ulaşabiliyor ki bu, selefinden 6.9 saniyeye kıyasla bir uygunlaştırmayı söz eder. Güzelleştirmenin şoför ünitesi, batarya konseyimi yahut bir yazılım değişikliği ile bağlı olması olası.

Tesla Model Y’nin iç yerinde, gösterge paneli üzerinde RGB ortam aydınlatması yer alırken, ahşap döşemenin yerini yeni bir dokuma gereç alır. Yeni MIC Model Y, Donanım 4.0 (HW4) öz-sürüş sistemi ve NVH performansındaki güzelleştirmelerle donatılmıştır.

Çin’de güncellenmiş üç Tesla Model Y‘nin başlangıç fiyatları, sırasıyla 262.900 yuan (36.788$) olarak belirlenmiştir. Tesla’nın çevrimiçi yapılandırıcısındaki bekleme mühletleri, RWD ve Performans versiyonları için 2-6 hafta, AWD versiyonu için ise 6-8 hafta olarak belirtiliyor. Bu müddetler, piyasa geri bildirimine bağlı olarak değişebilir.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar