Cumartesi, Nisan 13, 2024
Ana SayfaMobiliPhone 15 Pro Max bu sefer de Galaxy S23 Ultra'ya yenildi!

iPhone 15 Pro Max bu sefer de Galaxy S23 Ultra’ya yenildi!

Apple’ın iPhone 15 Pro Max için piyasaya sürdüğü yeni titanyum kasası, eserin en çok satan özelliklerinden biri olmuştu. Daha evvelki iPhone modellerinde kullanılan alüminyumdan daha güçlü ve güçlü olduğu sav ediliyor. Lakin, YouTuber PhoneBuff tarafından yapılan yakın vakitteki bir düşürme testi, titanyum gövdenin düşme müdafaası açısından değerli bir gerçek dünya avantajı sağlamadığını gösteriyor.

Düşürme testi, iPhone 15 Pro Max‘i Samsung Galaxy S23 Ultra ile bir dizi tıpta karşılaştırıyor ve her iki telefon da birebir yükseklikten ve birebir malzemelere düşürülüyor. PhoneBuff, adil ve denetim edilmiş bir test ortamı sağlamak için robot kollar kullanmıştır.

Bel hizasından düşürüldüğünde, iPhone 15 Pro Max‘in cam art yüzeyinde geniş çatlaklar oluşurken, daha az güçlü materyallerden yapılan Galaxy S23 Ultra, iki köşesinde daha küçük çatlaklar yaşadı.

İkinci çeşitte, her iki telefon da bir köşesi aşağıya bakacak formda düşürüldü. iPhone 15 Pro Max’in titanyum çerçevesi hayli hasarsız kalmış olsa da, art camı düşmeye başladı. Öte yandan, S23 Ultra’nın çerçevesi hafif deformasyonlar gösterse de, telefon büsbütün fonksiyonel kaldı.

iPhone 15 Pro Max bu sefer de Galaxy S23 Ultra’ya yenildi!

Üçüncü tıpta, her iki telefon da ekranları aşağıya bakacak formda düşürüldü. Her iki ekran da değerli ölçüde çatladı, lakin Galaxy S23 Ultra eğimli ekranı nedeniyle biraz daha makus performans gösterdi.

Testin son cinsinde, her iki telefon da daha yüksek bir noktadan düşürüldü. Galaxy S23 Ultra, evvelki düşürme testinden sonra benzeri bir görünüme sahipken, iPhone 15 Pro Max ön ve art yüzeyinde daha fazla cam kırıklığı gösterdi.

Her iki akıllı telefon da düşme testinden sonra çalışır durumda kalmış olsa da, alüminyum bir çerçeveye sahip olan Galaxy S23 Ultra, iPhone 15 Pro Max’den daha güzel performans gösterdi. S23 Ultra 40 üzerinden 39 puan alırken, iPhone 15 Pro Max 37 puan aldı.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar