Cumartesi, Nisan 13, 2024
Ana SayfaSosyal MedyaThreads'den yeni Twitter hamlesi!

Threads’den yeni Twitter hamlesi!

Meta’nın Threads isimli platformu, kısa mühlet içinde dikkat çeken bir yükseliş yaşadı lakin son vakitlerde yaşadığı iniş çıkışlarla gündemde yer buluyor. Platform, Twitter’a rakip olma potansiyeli taşıyan bir toplumsal medya tecrübesi sunma gayesiyle geliştirilmişti, lakin son gelişmeler, Threads’in beklenen ilgiyi göremediğini gösteriyor.

Threads, kullanıcıların metin, görsel ve görüntü içeriklerini paylaşabileceği, anlık irtibat kurabileceği bir platform olarak Meta tarafından lanse edilmişti. Fakat son haftalarda platforma eklenen yeni özellikler ve güncellemeler, kullanım oranlarında bariz bir artışa neden olmadı. Bilhassa web sürümünün ve çoklu hesap dayanağının getirilmesine karşın Threads’in popülerliği beklenen seviyede değil.

Threads’den yeni Twitter hamlesi!

En son olarak, Threads platformunda bulunan “Twitter ile paylaş” butonunun kaldırıldığı ortaya çıktı. Bu atılım, Threads’in Twitter’a rakip olma maksadından uzaklaştığını ve tahminen de daha özgün bir kimlik oluşturmaya çalıştığını gösteriyor. Lakin bu değişiklik, Threads’in kullanıcı tabanının büyümesine katkıda bulunup bulunmayacağı konusunda kuşkuları artırıyor.

Threads’in başlangıçta büyük bir heyecanla karşılandığını hatırlatmak değerli. Lakin platformun Twitter üzere esaslı bir rakiple rekabet etmesi epey kuvvetli bir vazifeydi ve Threads, bu zorluğu aşmak için hala yanlışsız stratejiyi bulmaya çalışıyor üzere görünüyor. İlerleyen vakitlerde Threads kullanıcı sayısının nasıl şekilleneceği merak konusu. Önümüzdeki bir sene, platformun geleceği için belirleyici olacak.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar