Pazartesi, Aralık 5, 2022
Google search engine
Ana SayfaMobilTikTok'a İzleme Geçmişi Özelliği Geliyor

TikTok’a İzleme Geçmişi Özelliği Geliyor

Son dönemlerin hem en popüler hem de içerikleri nedeniyle en tartışılan sosyal medya platformu TikTok‘un yeni bir özellik üzerinde çalıştığı açığa çıktı. Twitter’da paylaşılan görüntülere göre TikTok, yakın bir gelecekte geçmiş dönemlerde izlenen içeriklere ulaşılmasını sağlayacak. Ancak bu özellik, diğer platformlardaki benzer özelliklerden bir nebze de olsa farklı olacak.

Edinilen bilgilere göre TikTok mobil uygulamasına “İzleme geçmişi” isimli bir seçenek daha eklenecek. Bu seçenek ile kullanıcılar, geçmişte izledikleri videolara kolaylıkla ulaşabilecekler. Ancak TikTok, bu özelliğe süre sınırı koymuş gibi görünüyor. Zira paylaşılan ekran görüntülerine göre yalnızca son bir haftalık geçmiş takip edilecek. Özelliğin kapsamının ilerleyen dönemlerde genişletilip genişletilmeyeceği henüz bilinmiyor.

TikTok’un yeni özelliği işte böyle görünecek:

Şinasi Kaya: TikTok'a İzleme Geçmişi Özelliği Geliyor 1

TikTok’un henüz test aşamasında olan özelliğinin kullanıcılara ne zaman sunulacağı şimdilik bilinmiyor. Ancak TikTok kullanıcıları, yakın bir gelecekte bu özellik ile tanışma imkanı yakalayabilirler gibi görünüyor. TikTok’un konuyla ilgili hiçbir açıklama yapmadığını belirtmek gerek.

TikTok’un geçmiş özelliği tarihte bir ilk değil. Özellikle de YouTube gibi çevrimiçi video platformları, geçmişteki içeriklere kolayca ulaşılmasını sağlıyor. Ancak bu tür özellikler, bazı kullanıcılar tarafından eleştiriliyor. Zira bunların kullanıcı gizliliğini etkilediği yönünde yaygın bir inanış var. Tiktok’un izleme geçmişinin kullanıcılar tarafından nasıl değerlendirileceğini zaman gösterecek.

Kaynak:  Webtekno

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Trend Yazılar

Son Yorumlar