Cumartesi, Mart 25, 2023
Google search engine
Ana SayfaOtomobilToyota coştu bir kere! Haziran ayında iki büyük sürpriz!

Toyota coştu bir kere! Haziran ayında iki büyük sürpriz!

Bir türlü önüne geçilemeyen kur ataklarına bağlı olarak fiyatı her geçen gün artan sıfır otomobillerdeki fiyat artışı önlenemiyor

Çok değil henüz Mayıs ayında fiyatı 432.650-TL olan Toyota Corolla’nın giriş paketi 1.5 Vision’un fiyatı 1 Haziran itibariyle 456.500-TL’ye yükselmişti. Hemen herkeste hakim olan görüş Haziran ayının bu fiyat ile geçileceği şeklindeyken, Toyota dün itibariyle fiyatlarında bir kez daha güncellemeye giderek giriş paketinin fiyatını 488.500-TL’ye çıkarttı.

Japon otomotiv devinin bu son hamlesiyle, ülkemizde en çok satılan sedan otomobillerden biri olan Toyota Corolla’nın giriş paketi neredeyse bir hafta içerisinde 55.000-TL’den daha fazla zamlanmış oldu. Bu da yaklaşık %13’lük bir artış oranına tekabül ediyor.

Tabi tutar olarak bakıldığında üst paketlerde durum daha da vahim. Buna göre en üst segment olan 1.5 Passion X-Pack Multidrive S versiyonu Mayıs ayının sonunda 604.550-TL’den satılırken, üst üste gelen iki fiyat güncellemesiyle bu aracın fiyatı şu an 682.450-TL’e çıkmış durumda. Yani aradaki fiyat farkı bu defa neredeyse 80 bin TL.

Kaynak:  Teknolojioku

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Trend Yazılar

Son Yorumlar