Perşembe, Şubat 29, 2024
Ana SayfaSosyal MedyaTwitter kullanıcıları farklı bir kusurla karşı karşıya!

Twitter kullanıcıları farklı bir kusurla karşı karşıya!

Sosyal medya devi Twitter, kullanıcılarına vakit zaman berbat sürprizler yapıyor. İşte onlardan biri daha toplumsal medyada gündem oldu. Son raporlara nazaran kelam konusu platformda ortaya çıkan yeni bir kusur, geçmişte silinen tweet ve retweetleri geri getirme problemine yol açtı. Bu durum, hesaplarında paklık yapan kullanıcıları huzursuz etti ve silinen paylaşımların geri gelip gelmediğini meselesini ortaya çıkardı.

Twitter’ın, kullanıcıların geçmişte yaptıkları paylaşımları düzenleme yahut silme özgürlüğünü sağlayan bir platform olduğu biliniyor. Fakat son yaşanan yanılgı nedeniyle, birtakım kullanıcılar tarafından daha evvel silinen tweetlerin hesaplara geri döndüğü bildirildi. Bu durum, geçmişteki paylaşımlarının artık görünmesini istemeyen kullanıcıları endişelendirdi.

Twitter kullanıcıları farklı bir kusurla karşı karşıya!

Twitter sözcüsü, yanlışın farkına vardıklarını ve sorunu süratle çözmek için çalıştıklarını belirtti. Şu anda, platformun mühendisleri tarafından sorunun nedeni araştırılıyor ve düzeltilmesi için gereken adımlar atılıyor. Bu mühlet zarfında, kullanıcılardan geçmişte silinen tweetlerin geri gelip gelmediğini denetim etmeleri ve gerekirse tekrar silmeleri öneriliyor.

Özellikle ferdî hesaplarda yahut markaların toplumsal medya stratejilerinde, paylaşımların idaresi ve kontrolü büyük bir kıymet taşıyor. Bu nedenle Twitter kullanıcıları, hesaplarında geçmişte yapılan paylaşımları düzenleme yahut silme yeteneğine güvenerek bağlantılarını şekillendiriyor. Fakat bu çeşit bir yanlışın ortaya çıkması, kullanıcıların inançta hissetmelerini zedeleme potansiyeline sahip.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar