Çarşamba, Nisan 17, 2024
Ana SayfaMobilWhatsApp'ın Taslak Mesajlar Özelliği Ortaya Çıktı

WhatsApp’ın Taslak Mesajlar Özelliği Ortaya Çıktı

Dünyanın en popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp’ın masaüstü sürümü için yeni bir beta sürüm yayınlandı. “2.2319.4.0” kodlu bu beta sürüm, uygulama için yeni bir özellik üzerinde çalışıldığını gözler önüne serdi. Bu yeni özellik, kullanıcı deneyimini az da olsa iyileştirecek türden.

WhatsApp’ta bir kişiye mesaj yazarken sohbet ekranından çıkarsanız, yazdığınız metin kaybolmaz. Ancak yazdığınız mesajı göndermediğinize dair bir uyarı da görmezsiniz. İşte 2.2319.4.0 kodlu WhatsApp masaüstü beta sürümde görülen yeni özellik, bu durumun yakında değişeceğini gösteriyor. WhatsApp, yarıda kalan bir mesaj için, artık tıpkı Telegram’da olduğu gibi bildirim göstermeye başlayacak.

WhatsApp’taki yeni özellik böyle görünecek:

Şinasi Kaya: Whatsapp'In Taslak Mesajlar Özelliği Ortaya Çıktı 1

Diyelim ki bir arkadaşınızla konuşurken, yazdığınız mesaj yarıda kaldı. Daha sonra WhatsApp’a girdiğinizde ya da tüm sohbetlerin olduğu menüyü gördüğünüzde, o mesaj ile ilgili olarak “Taslak” şeklinde bir bildirim göreceksiniz. Bu bildirimi gören kullanıcı, o kişiye bir mesaj yazdığını ancak henüz göndermediğini anlayacak. Böylelikle “göndermeyi unutmuşum” gibi durumlar geride kalacak.

WhatsApp’ın masaüstü beta sürümünde ortaya çıkan yeni özellik, iOS ve Android ekosisteminde şimdilik görünmedi. Ancak yakın bir gelecekte bu durumun değişeceğine inanıyoruz. Yine de WhatsApp’tan gelecek açıklamaları takip etmekte fayda var.

WhatsApp’a son dönemlerde gelen yeni özelliklerden haberiniz yoksa:

Kaynak:  Webtekno

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar