Cumartesi, Nisan 20, 2024
Ana SayfaSosyal MedyaTwitter, siyasetini ihlal eden 700.000'den fazla tweet'in erişimini sınırladığını söyledi

Twitter, siyasetini ihlal eden 700.000’den fazla tweet’in erişimini sınırladığını söyledi

Görünüşe nazaran Twitter, etiketi o vakitten beri 700.000’den fazla gönderiye uyguladı ve proaktif olarak reklamların bu içeriklerin yanında görünmesini engelledi.

Şirket ayrıyeten, etiketin bir gönderinin erişimini %81 oranında azalttığını ve böylelikle potansiyel olarak nefret dolu davranış sergileyen gönderilerin görünürlüğünü tesirli bir formda sınırladığını söyledi. Ayrıyeten Twitter, güncellemesinde, kullanıcıların üçte birinden fazlasının, web sitesinin siyasetini ihlal ettikleri kendilerine bildirildikten sonra etiketli tweet’leri kendilerinin silmeyi tercih ettiğini ve muharrirlerin sadece %4’ünün etiketlere itiraz ettiğini ortaya koydu.

Twitter, siyasetini ihlal eden 700.000’den fazla tweet’in erişimini sınırladığını söyledi

Şirketin API erişimi için fiyat alması, nefret söylemi üzerine çalışan birçok araştırmacının bu savları bağımsız olarak doğrulayamayacağı manasına geliyor. Lakin Twitter, yaklaşımının şu ana kadar tesirli olduğunu sav ediyor. Aslında web sitesi, etiketlerini genişletme ve daha fazla tıpta siyaset ihlali dahil etme planını zorluyor.

Duyurusuna nazaran, artık Küfürlü Davranış ve Şiddetli Konuşma siyasetlerini ihlal eden gönderileri de etiketleyecek ve sıralamasını düşürecek. Önümüzdeki haftalarda etiketlenecek tweetler, bireyleri gaye alan, diğerlerini bir bireyi yahut kümesi taciz etmeye teşvik eden, diğerlerine fizikî ziyan verme tehdidinde bulunan ve diğerlerini şiddet aksiyonlarına teşvik eden makûs niyetli içeriğe sahip gönderileri amaç alacak.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar