Cumartesi, Nisan 13, 2024
Ana SayfaMobilApple’ın ödeme usulü Türkiye'ye yaklaştı!

Apple’ın ödeme usulü Türkiye’ye yaklaştı!

Teknoloji devi, özelliği Tayvan ve Avustralya’da kullanıma sunmadan evvel birinci olarak 2022’nin ortalarında ABD’de yayınlamıştı. Bu bölgelerde olduğu üzere, Birleşik Krallık’taki satıcılar, özellik NFC kullandığından, ekstra donanım satın almak zorunda kalmadan ödeme alabilecek. iPhone XS yahut sonraki bir modele sahip oldukları sürece, Apple Hisse, temassız banka yahut kredi kartları ve öbür dijital cüzdanları kullanan müşteriler için temassız ödeme seçeneği sunabilecekler.

Şirket, ödeme sistemini Cupertino’daki kendi ziyaretçi merkezinde test etmeden evvel bu özelliği 2022’nin başlarında açıklamıştı. Dokun ve Öde’nin kullanıma sunulmasının akabinde, PayPal, Venmo ve Square dahil olmak üzere büyük isimdeki fintech hizmetleri bu özellik için dayanak başlattı.

Apple’ın Dokun ve Öde’si İngiltere’ye ulaştı

Apple’ın duyurusuna nazaran Revolut ve Tyl by NatWest, Birleşik Krallık’taki ticari müşterilerinin şirketin Tap to Hisse teknolojisini kullanmasına müsaade veren birinci ödeme platformları. Adyen, Dojo, myPOS, Stripe, SumUp, Viva Wallet, Worldline ve Zettle by PayPal, bölgedeki özelliği destekleyen sonraki finansal hizmetler olacak. Apple, onlar için belli bir kullanıma sunma tarihinden bahsetmedi, sırf Dokun ve Öde dayanağının müşterileri için “yakında” olacağını söyledi.

Özelliğin kullanılabilirliğini duyurmanın yanı sıra şirket, Dokun ve Öde’nin önümüzdeki haftalarda Birleşik Krallık’taki perakende mağazalarında da kullanılabileceğini açıkladı. Bu, İngiltere’deki müşterilerin mağazanın iPhone’una bir kart yahut öteki bir telefon takarak satın alma süreçleri için basitçe ödeme yapabilecekleri manasına geliyor.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar