Perşembe, Temmuz 25, 2024
Ana SayfaDonanımÜslubuyla fark yaratan kulaklık! Huawei FreeClip inceleme!

Üslubuyla fark yaratan kulaklık! Huawei FreeClip inceleme!

Giyilebilir teknolojiler tarafında değerli bir kullanıcı kitlesine sahip olan Huawei, yeni kablosuz kulaklık modeli FreeClip ile büyük fark yaratacağa benziyor.

Alışılmışın dışına çıkın!

Huawei FreeClip’i yaklaşık olarak 1 hafta boyunca test ettik. Gerçekten test ettiğimiz mühlet boyunca kulaklıktan bir epey mutlu kaldığımızı söyleyebiliriz. Elbet kulaklığın rakiplerine oranla en fazla fark yarattığı taraf tasarım.

Huawei FreeClip direkt olarak tasarımı ile ön plana çıkan bir kulaklık. Bu dizayna birinci başlarda size biraz garip gelebilir. Lakin FreeClip’i kullanmaya başladıktan sonra, neden daha evvel bu türlü bir tasarım düşünülmemiş diye kendi kendinize soruyorsunuz. Zira Huawei FreeClip, gün boyunca kulağınızdan çıkartmaya gerek duymayacağınız bir kulaklık.

Şinasi Kaya: Üslubuyla Fark Yaratan Kulaklık! Huawei Freeclip Inceleme! 1

Normal kaidelerde kulaklık kullanırken, etrafınızdaki sesleri duymak için ya da karşınızdaki ile rahat bir biçimde konuşabilmek için kulaklıklarınızı çıkarmak zorunda kalırsınız. Lakin FreeClip’in eşsiz tasarımı bu durumu büsbütün ortadan kaldırıyor. Huawei FreeClip kulağınızdayken de rahat bir formda etraftaki sesleri duyabiliyor ve karşınızdakilerle rahat bir formda konuşabiliyorsunuz. Kulaklıkların her biri sırf 5.7 gram olduğu için uzun kullanımlarda dahi sizi çok fazla rahatsız etmiyor.

FreeClip’in eşsiz tasarımı, sağ – sol kulaklık kavramını da ortadan kaldırıyor. Keza kulaklığı test ettiğimiz süreç içerisinde en çok güzelimize giden ayrıntılardan birisi de bu oldu. FreeClip’te sağ – sol kulaklık ayrımı olmadığından, dilediğiniz kulaklığı, dilediğiniz kulağınıza takabiliyorsunuz. Birebir biçimde kulaklıkları kutuya yerleştirirken de sanki bu sağ tarafa mı yoksa sol tarafa mı yerleşecek diye düşünmenize gerek kalmıyor.

FreeClip, müzik dinlemede ve telefon görüşmelerinde epeyce tatminkar bir performansa sahip. Biz kulaklığı test ettiğimiz mühlet boyunca bilhassa telefon görüşmelerinde kulaklığı epey başarılı bulduk. Bunda dış sesleri engelleyen çift mikrofonlu gürültü engelleme teknolojisinin de kıymetli bir rolü vardı.

FreeClip ile yaptığımız testlerde kulaklığın tam kuralla ortalama 4 – 4.5 saatlik bir pil mühleti sunduğunu gördük. Elbette burada ses düzeyini orta seviyede tuttuğumuzu da belirtmemiz gerekiyor. Kulaklık kutusunu kullanıma ve testlere başlamadan evvel şarj etmiştik. Gerçekten 1 haftalık test süreci boyunca, günde 3 – 4 saatlik faal kullanıma karşın kutunun şarjı tam olarak bitmedi. Hasebiyle bu bağlamda FreeClip’in kutusuyla birlikte 1 hafta civarında pil mühleti sunduğunu söyleyebiliriz.

Şinasi Kaya: Üslubuyla Fark Yaratan Kulaklık! Huawei Freeclip Inceleme! 3

Her türlü günlük senaryo için tek bir kulaklık

Huawei FreeClip gerek günlük kullanımda, gerekse de spor ve gibisi özel kullanımlarda beklentileri karşılayan bir kulaklık.

FreeClip ile spor yaptığımız süreçte, rastgele bir sorun ya da sıkıntıyla karşılaşmadık. Esasen kulaklıkta IP54 sertifikası mevcut. Bu da suya ve toza karşı sağlam bir aygıt olduğu manasını taşıyor. FreeClip kulağımızdayken, oluşan terlemelere karşın rastgele bir performans düşüşü ya da dokunmatik denetimlerde aksaklık yaşamadık. Bu açıdan baktığımızda FreeClip’in spor yapmayı sevenler için de epeyce cazip bir seçenek olduğunu söyleyebiliriz. Ayrıyeten kulaklığın yapısı sayesinde spor anında kulak bölgesinde oluşan terleme de en aza indirilmiş durumda.

Huawei bu kulaklıkta 10.8 mm’lik çift mıknatıslı yüksek hassasiyetli şoförler kullanmış. Bu sayede FreeClip ile müzik dinlemek de büyük bir zevk halin geliyor. Dinlediğiniz müziklerdeki bass ve tiz tonlarını rahat bir formda ayırt edebiliyorsunuz.

Gelelim en çok merak edilen sorulardan birisine? Bu kulaklık hangi telefonlarda çalışıyor? Biz FreeClip’i EMUI başta olmak üzere, Android ve iOS aygıtlarda da test ettik. Hakikaten her bir aygıtta FreeClip’in problemsiz bir halde çalıştığını gördük. Yani kullandığınız telefon ne olursa olsun, FreeClip’i sıkıntısız bir formda kullanabilirsiniz.

Şinasi Kaya: Üslubuyla Fark Yaratan Kulaklık! Huawei Freeclip Inceleme! 5

Üstün özellikler uygun fiyatla buluşuyor

Peki bu kadar üstün özelliklere sahip bir kulaklık için belirlenmiş olan etiket fiyatı ne kadar? Huawei FreeClip, hali hazırda Huawei’nin online satış kanalında 4999 TL’ye satılıyor. Üstelik bu fiyata 1 yılık kayıp kulaklık sigortası da hediye! Yani kulaklıklarınızdan birisini kaybettiğinizde Huawei sizlere fiyatsız olarak kulaklık takviyesi sunuyor.

Son olarak aşağıda sizlere verdiğimiz indirim kodu ile 400 TL’lik ekstra bir indirim kazanacağınızı da söyleyelim. Yalnız bu indirim kodunu 4 Ocak tarihine kadar geçerli olduğunu unutmayın!

Hali hazırda siyah ve mor renk seçenekleriyle satışa sunulmuş olan Huawei FreeClip’i buraya tıklayarak satın alabilirsiniz!

4 Ocak tarihine kadar Huawei Online Mağazası’nda geçerli 400TL’lik indirim için kodu: AFC400PR

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar