Pazar, Aralık 10, 2023
Ana SayfaOyunValve, Birden Fazla Oyun Üzerinde Çalışıyor

Valve, Birden Fazla Oyun Üzerinde Çalışıyor

Valve Tasarımcısı Greg Coomer, Axios ile yaptığı bir röportajda Steam Deck’ten bahsetti ve aynı zamanda “Şu anda Valve’da geliştirilmekte olan birden fazla oyun var ve bence bunlar oldukça heyecan verici oyunlar.” dedi. Valve Başkanı Gabe Newell, geçen yılın başında Valve’ın geliştirme aşamasında olan oyunları olduğunu zaten açıklamıştı. Dolayısıyla bu açıklama pek de sürpriz sayılmaz.

Valve, 1 Mart tarihinde Portal evreninde geçen ücretsiz bir oyun piyasaya sürdü. Aperture Desk Job adlı bu oyun, aslında şirketin yeni taşınabilir konsolu Steam Deck’in kontrollerini ve özellikleri konusunda kullanıcılara rehberlik etmesi amacıyla geliştirilmiş kısa ve etkileşimli bir eğitim olarak tanımlanıyor.

İnanç Can Çekmez: Valve, Birden Fazla Oyun Üzerinde Çalışıyor 1

GamesRadar+’ın haberine göre, Axios röportajının bir başka kısmında ise Greg Coomer, Valve’ın Steam Deck’in yeni sürümlerinin olmasını istediğini, ancak bu konuda henüz net bir yol haritasının olmadığını ifade etti. Tasarımcının belirttiğine göre, şirket şu sıralarda güncellenmiş bir Steam Deck modelini piyasaya sürüp sürmeme konusu üzerine kafa yoruyor.

Bu arada dün Valve UX Tasarımcısı Lawrence Yang, Steam Deck üretiminin gelecek ay itibarıyla yüz binlere ulaşacağını, yani ikinci çeyrekte Steam Deck almak isteyenlerin fazla beklemek zorunda kalmayabileceklerini açıkladı. IGN ile yaptığı bir röportajda Yang, Valve’ın Steam Deck sevkiyatlarının yapıldığı her ay üretimin artmasını beklediğini açıkladı.

Kaynak:  Technopat

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar