Perşembe, Şubat 29, 2024
Ana SayfaSosyal MedyaX (Twitter) açık halde İsrail'e dayanak veriyor!

X (Twitter) açık halde İsrail’e dayanak veriyor!

Şimdiye kadar şirket, sırf en az 100.000 takipçisi olan hesaplara haber pahası istisnası tanıyordu. Artık X bu eşiği kaldırdı. Politikanın en son sürümü, “yüksek profilli” hesapların haber pahası istisnasından yararlanabilmesi için kural koşuyor. Kelam konusu hesabın  artık “yerel, eyalet, ulusal yahut uluslar üstü hükümet yahut yasama organının mevcut yahut potansiyel bir üyesini” temsil etmesi gerekiyor. Geçmişte sadece seçilmiş yetkililer ve hükümet figürleri muafiyetten yararlanma hakkına sahipti.

X’in Güvenlik hesabı, son günlerde bölgedeki günlük etkin kullanıcı sayısında bir artış olduğunu ve kullanıcıların çatışma hakkında 50 milyondan fazla paylaşımda bulunduğunu kaydetti. Platform, durum ortaya çıktıkça “X üzerindeki konuşmayı korumaya” odaklandığını söyledi.

X (Twitter) açık formda İsrail’e dayanak veriyor!

X “yeni oluşturulan Hamas’a bağlı hesapları” kaldırdığını ve “terörist içeriğin” yayılmasını azaltmak için ortaklarıyla birlikte çalıştığını söyledi. Bununla birlikte, haber kıymeti siyasetindeki değişiklik, İsrail-Hamas çatışması (ve başka konular) hakkında daha fazla yanlış bilginin daha evvel geri çekilmesi gerekirken X’te kalmasına imkan tanıyabilir.

X, İsrail’in Hamas’a yönelik hava taarruzlarını gösterdiğini tez eden bir görüntünün da ortalarında bulunduğu, çatışmayla ilgili çok sayıda yanlış ve yanıltıcı gönderiyi işaretledi. Lakin CNBC tarafından yapılan bir inceleme, platform sistemlerinin birebir görüntü ve altyazıya sahip pek çok gönderiyi tespit edemediğini ortaya çıkardı. Yakın vakitte kapatılan X aracı bu hususta yardımcı olmuş olabilir.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar