Pazartesi, Şubat 26, 2024
Ana SayfaSosyal MedyaTwitter eski güvenlik açıklarını kapatmak için harekete geçti

Twitter eski güvenlik açıklarını kapatmak için harekete geçti

Raporda, SEC’in o periyotta şirketten sorumlu olanların kusurları hissedarlara gerektiği üzere açıklayıp açıklamadığını ve uygun denetimleri uygulayıp uygulamadığını araştırdığı belirtiliyor.

Geçtiğimiz yıl Elon Musk, Twitter’ı satın alma taahhüdünden kurtulmaya çalışırken bu meseleye dikkat çekilmişti. Musk, Twitter’ın uzun müddettir operasyonel problemlerle uğraştığını (son beş yılda birden fazla güvenlik olayıyla uğraşmak zorunda kaldığını) ve kullanıcı datalarını gerektiği üzere korumadığını ileri sürdü.

Musk, devralma teklifinden elini çekmeye çalışırken, Twitter’ın eski güvenlik şefi Peiter “Mudge” Zatko, geçen Ağustos ayında SEC’e, Adalet Bakanlığı’na ve Federal Ticaret Komisyonu’na (FTC) şirket hakkındaki birtakım telaşlarını bildirmiş ve platformu hücumlara karşı muhafaza konusunda Twitter’ın “aşırı, önemli eksiklikleri” olduğunu tez etmişti.

Twitter eski güvenlik açıklarını kapatmak için harekete geçti

Jack Dorsey, SEC’in araştırdığı söylenen olay sırasında Twitter’ın CEO’suydu. Halefi Parag Agrawal o vakitler baş teknoloji sorumlusuydu. Bloomberg’e nazaran o periyotta Twitter’ın hiçbir yöneticisi yanlış bir şey yapmakla suçlanmamıştı. SEC’in soruşturmasını ne vakit tamamlayacağının yahut bunun sonucunda rastgele bir yaptırım hareketinin beklenip beklenmediğinin net olmadığı belirtiliyor.

Bu ortada SEC, Musk’a başka bir davada söz vermeyi reddettiği için dava açtı. Bu, Musk’ın 2022’nin başlarında Twitter paylarının yüzde beşinden fazlasını satın aldığını açıklamadaki gecikmesiyle ilgili.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar