Pazartesi, Şubat 26, 2024
Ana SayfaSosyal MedyaX (Twitter) İsrail - Hamas savaşı için gece gündüz çalışıyormuş

X (Twitter) İsrail – Hamas savaşı için gece gündüz çalışıyormuş

Yaccarino, AB yetkililerine verdiği cevapta, sitenin şu ana kadar Hamas’ın İsrail’e yönelik hücumlarına ait palavra haberlerin yanı sıra terör ve şiddeti destekleyen nefret içerikli paylaşımlara yer vermek için aldığı tedbirlerden bahsetti.

10 Ekim’de AB Komiseri Thierry Breton, Elon Musk’a “acil bir mektup” göndererek ona X’in bölgenin Dijital Hizmetler Yasası kapsamındaki içerik denetleme yükümlülüklerini hatırlatmış, AB’nin, evvelce Twitter olarak bilinen platformun yasa dışı içerik ve dezenformasyon yaymak için kullanıldığına dair işaretler aldığını söylemişti. Breton, web sitesinde dolaşan birtakım görsellerin ilgisiz silahlı çatışmalara ilişkin manipüle edilmiş görseller olduğunu söylemişti.

X (Twitter) İsrail – Hamas savaşı için gece gündüz çalışıyormuş

Yaccarino karşılığında, X’in İsrail’e yönelik hücumun başlamasından bu yana “onbinlerce içeriği” kaldırdığını yahut etiketlediğini argüman etti. Ayrıyeten X’in şu ana kadar Hamas’a bağlı yüzlerce hesabı platformdan sildiğini ve web sitesinde terörist içeriğin daha fazla yayılmasını önlemek için terörle çaba örgütleriyle çalışmaya devam ettiğini söyledi.

Yaccarino’ya nazaran platformda artık taarruzla ilgili, web sitesinin kitle kaynaklı bilgi doğrulama aracı olan 700’den fazla Topluluk Notu bulunuyor. Artık medya gönderileri bile not alabildiğinden, fotoğraf ve görüntü içeren yaklaşık 5.000 gönderi kitle kaynaklı bildirilerle işaretlendi. CEO, notların medya ve fotoğraf gönderileri için oluşturulduktan birkaç dakika sonra, metin gönderileri içinse ortalama beş saat içinde göründüğünü, lakin X’in bunların gönderilerde daha süratli görünmesini sağlamak için çalıştığını söyledi.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar