Perşembe, Şubat 29, 2024
Ana SayfaOyunXbox Game Pass kullanıcılarına makûs haber: Artırım yolda!

Xbox Game Pass kullanıcılarına makûs haber: Artırım yolda!

Oyun dalı, daima gelişen bir altyapıya ve değişen ekonomik şartlara sahip. Microsoft’un Game Pass servisi, dalın en büyük abonelik hizmetlerinden biri olarak dikkat çekiyor. Şu anda 30 milyon aboneye sahip olan Game Pass, oyun dünyasında değerli bir rol oynamakta. Lakin ekonomik krizlerin tesiriyle bu servisin fiyatlandırması da değişiklik gösterebilir.

Microsoft Gaming’in başkanı Phil Spencer, bir aktiflikte Game Pass’ın popülerliği hakkında bilgi verdi. Bilhassa Starfield oyununun Game Pass’e eklenmesiyle birlikte abone sayısında büyük bir artış yaşandığını belirtti. Birebir formda, Forza Motorsport’un eklenmesiyle bu artışın sürmesini beklediklerini tabir etti. Spencer, büyük oyunları servise tertipli olarak eklemekte olduklarını da vurguladı.

Xbox Game Pass kullanıcılarına makus haber: Artırım yolda!

Ancak, Game Pass’in gelecekteki fiyatlandırmasına yönelik sorulara Spencer, fiyat artışının kaçınılmaz olduğunu belirtti. Yakın bir vakit içerisinde fiyat artışına gitmek zorunda kalacaklarını söyleyen Spencer, buna karşın Game Pass’in sunduğu bedelin bu fiyat artışının üzerinde olacağını belirtti. Daha evvel Haziran ayında bir fiyat artışı yaşandığını hatırlatarak, bu yıl için yeni bir fiyat artışı planlamadıklarını, lakin gelecek yıl için nasıl bir planlama yapacakları konusunda bilgi vermedi.

Bu bilgiler ışığında, Game Pass’in sunduğu hizmetin bedeli ve popülerliği göz önünde bulundurulduğunda, gelecekteki fiyat artışı kullanıcılar için kaçınılmaz üzere görünüyor. Lakin Microsoft’un bu servis için yaptığı yatırımlar ve eklediği oyunlar, bu fiyat artışının hakkını verebilir. Değerli olan, kullanıcılara sunulan pahanın, ödedikleri fiyatın üzerinde olması.

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar