Perşembe, Şubat 22, 2024
Ana SayfaMobilGalaxy A55 hakkında yeni bilgiler var

Galaxy A55 hakkında yeni bilgiler var

Galaxy A54, bu yılın başlarında piyasaya sürüldü, fakat fiyatına nazaran epey ortalama özelliklere sahipti. Galaxy S23 serisiyle benzeri bir dizayna sahip olmasına karşın, ekrandaki kalın çerçeveler ve Exynos 1380 yonga seti tüketiciler ortasında karışık yansılara neden oldu. Samsung’un artık bir sonraki premium orta segment akıllı telefonu olan Galaxy A55 üzerinde çalıştığına dair raporlar var. Akıllı telefonun yonga setinde bir yükseltme alması bekleniyor.

GalaxyClub raporuna nazaran, Samsung, S5E8845 model numarasına sahip bir işlemci ile Galaxy A55’ü test ediyor. Bu yonga setinin kod ismi “Rose” ve büyük olasılıkla Exynos 1480’dir. Çünkü, Exynos 1280’in etiketi S5E8825 iken, 1380’in etiketi S5E8835’tir. Evvelki iki işlemcinin sırasıyla Galaxy A53 ve A54’te kullanılmasından yola çıkarak, Exynos 1480’in Galaxy A55’te kullanılması mantıklıdır.

Galaxy A55 hakkında yeni bilgiler var

Ayrıca, bu yayın, Exynos 1480’in bir AMD grafik ünitesi tarafından destekleneceğini belirtiyor. Bu, orta segment Exynos yonga setlerinin AMD mRDNA tabanlı bir GPU’ya sahip olacağını tez eden duyumcu Revegnus’un evvelki sızıntısını doğruluyor. Lakin, bu GPU için çok büyük beklentilere girmemenizi öneriyor.

Son olarak, rapor Galaxy A55’in kamera kısmında bir yükseltme almayacağını belirtiyor. Bu, aygıtın Galaxy A54’teki üzere 50MP ana sensöre sahip olacağı manasına geliyor. Bu, akıllı telefonun 12MP geniş açılı ve 5MP makro kamera ile birebir kamera kurulumunu koruyacağı manasına geliyor.

Galaxy A55 hakkında başka ayrıntılar şimdi belgisiz. Fakat Samsung’un ekseriyetle Mart ayında yeni modellerini tanıttığını düşünürsek, Galaxy A55’in de bu tarihte tanıtılmasını bekleyebiliriz. Akıllı telefonun 120Hz AMOLED bir ekrana, 5.000mAh pil kapasitesine ve Samsung’un süratli 25W şarj teknolojisine sahip olmasını bekleyebilirsiniz.

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar