Cumartesi, Haziran 3, 2023
Ana SayfaOyunXbox’ın en büyük hedefi oyuncuları anlamak

Xbox’ın en büyük hedefi oyuncuları anlamak

Xbox, oyun dünyasındaki aktifliği ve liderliğiyle bilinen değerli bir oyun platformudur. Dünya genelinde 3 milyarı aşkın oyuncuya mesken sahipliği yapan bu platform, yaş ve yetenek düzeyine bakılmaksızın herkese geniş bir oyun tecrübesi ve canlı bir ekosistem sunuyor.

Sürükleyici oynanış özellikleri, geniş oyun kütüphanesi ve gelişmiş teknolojisi ile Xbox, oyun alanındaki potansiyelin hudutlarını daima genişletir ve yenilikçi adımlar atar. İster rekabetçi çok oyunculu oyunlar, ister etkileyici kıssa anlatımı ya da etkileşimli tecrübeler olsun, Xbox oyun platformu, oyuncuların yeni şeyler keşfetmelerine, birbirleriyle irtibat kurmalarına ve eğlenmelerine imkan sağlar. Microsoft’un ikinci Xbox Şeffaflık Raporu ise, kullanıcıları muhafaza eforlarını ve güvenlik tedbirlerinin ne kadar tesirli olduğunu gözler önüne seriyor.

Xbox’ın en büyük hedefi oyuncuları anlamak

2022’de, Community Sift, Xbox üzerinde gerçekleşen 20 milyar beşere dayalı etkileşimi inceledi. Xbox Güvenlik takımı, proaktif ve reaktif moderasyon stratejileri, Topluluk Standartları, ebeveyn kontrolleri ve sanayi ortakları ile düzenleyicilerle iş birliği yoluyla kapsamlı bir güvenlik paketi oluşturdu. Bu süreçte, yapay zeka ve insan takviyeli teknolojilerin birleşiminden yararlanılarak ziyanlı içerikler oyunculara ulaşmadan tespit edilip filtrelenmiştir. Rapor, periyot boyunca uygulanan yaptırımların %80’ine proaktif moderasyon uğraşlarının direkt neden olduğunu göstermektedir. Bu bilgi, uygulanan stratejinin tesirli olduğunu teyit etmektedir.

Oyuncuların daima değişen muhtaçlıklarını anlayan Xbox, çevrimiçi tecrübesi daha inançlı hale getirmek ismine araçlarını daima geliştirmeye adanmıştır. Oyuncuların güvenliği en büyük önceliktir ve şirket, yenilikçi yaklaşımlarını sürdürmeyi, sanayi ortakları ve düzenleyicilerle yakın iş birliği içinde olmayı ve topluluktan daima geri bildirim almayı hedeflemektedir.

Raporun dikkate bedel sonuçları, proaktif tedbirlerin daha inançlı oyuncu tecrübeleri yaratmada ne kadar tesirli olduğunu vurgulamaktadır. Uygulanan yaptırımların %80’i, otomatik araçlar kullanılarak gerçekleştirilen proaktif moderasyon uğraşlarının bir sonucu olarak belirmiştir.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar