Cumartesi, Haziran 3, 2023
Ana SayfaOtomobil2024 Opel Corsa Tanıtıldı

2024 Opel Corsa Tanıtıldı

Alman otomobil devi Opel, Türkiye’de de çok satan modelleri arasında yer alan Corsa’yı makyajladı. Yapılan çalışmalar sonucunda bir süre önce yenilenen Astra ile aynı çizgiye gelen Corsa, eskisine kıyasla çok daha şık görünüyor. Ayrıca kaput altında da bazı önemli yenilikler bulunuyor. Gelin hep birlikte makyajlı Opel Corsa’ya yakından bakalım.

Makyajlı Opel Corsa’da göze çarpan en önemli yeniliklerden bir tanesi, “vizör” olarak isimlendirilen kapalı ızgara tasarımı. Opel, diğer araçlarında da kullandığı tasarım dilini nihayet Corsa’ya entegre etti. Bunun doğal bir sonucu olarak Opel Corsa’ya yeni nesil farlar eklendi. LED’lerle desteklenen far tasarımı araca yakışmış durumda. Makyajlı Corsa, ön kısımdaki şık tasarımı bal peteği tampon ızgarası ile tamamlıyor.

Karşınızda makyajlı Opel Corsa

Şinasi Kaya: 2024 Opel Corsa Tanıtıldı 1

Makyajlı Corsa’nın arka kısmına baktığımızda, eski ve yeni tasarımın harmanlandığına şahitlik ediyoruz. Bu bağlamda; arka aydınlatmalar neredeyse tamamen aynı kaldı. Ancak eskiden bagaj kapağının sol alt kısmına yerleştirilen Corsa ibaresi, artık bagaj kapağına tamamen yayılmış bir şekle sahip olacak. Tüm bunlara ek olarak artık nihayet Corsa’da balık sırtı anten bulunuyor.

Şinasi Kaya: 2024 Opel Corsa Tanıtıldı 3

Makyajlı Opel Corsa’nın iç kısmında çok büyük bir değişim görmüyoruz. Dijital gösterge ekranı ve dokunmatik bilgi-eğlence ekranı, aynı şekilde yeni modelde de karşımıza çıkıyor. Vites topuzu yerine ufak bir butonun kullanıldığı otomobil, bu sayede daha geniş hissettiren iç hacim kazandı. Android Auto ve Apple CarPlay gibi özellikler, tüketiciye standart olarak sunulacak. Bu arada; dileyenler Qualcomm’un özel bir Snapdragon işlemcisiyle eşleştirilen 10 inç boyutlu bilgi-eğlence ekranını da tercih edebilecekler.

Şinasi Kaya: 2024 Opel Corsa Tanıtıldı 5

Opel Corsa, Türkiye’de de bulunan 1.2 litrelik motora sahip olmaya devam edecek. Ancak fazlası var. Opel, bu motora hafif hibrit sistem de ekledi. Corsa’nın elektrikli versiyonu olan Corsa-e içinse yeni bir seçenek daha var. Bu otomobil artık 115 kW güç üreten motor ve 402 kilometre menzil sunan bir batarya ile de satışa sunulacak. 100 kW gücündeki motor ile 357 km menzil sunan mevcut Corsa-e de yoluna devam edecek.

Şinasi Kaya: 2024 Opel Corsa Tanıtıldı 7

2024 model olarak lanse edilen ve 2023’ün son çeyreği itibarıyla yollarda görmeye başlayacağımız makyajlı Opel Corsa’nın fiyatının ne olacağı ise merak konusu…

Opel’in Türkiye’deki güncel fiyat listesi için:

Kaynak:  Webtekno

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar