Cumartesi, Eylül 30, 2023
Ana SayfaSosyal MedyaX’de fark etmeden reklamlara maruz kalıyor olabiliriz

X’de fark etmeden reklamlara maruz kalıyor olabiliriz

Bir vakitler Twitter olarak bilinen X platformu, platformdaki reklam etiketleme eksikliği nedeniyle tekrar göz önünde. Kullanıcılar, çoklukla “Reklam” etiketi taşıyan reklamların bu etiketi taşımadığını fark etti. Bu, hem kullanıcıların hem de Federal Ticaret Kurulu üzere düzenleyici kurumların dikkatini çekebilir.

X şirketi aslında şiddetli bir periyottan geçiyor. Bu reklam etiketleme sorunu, şirketin esasen üzerindeki baskıyı daha da artırabilir. X‘in bu mevzuda sessiz kalması, bu durumun kasıtlı mı yoksa teknik bir yanılgı mı olduğu konusunda spekülasyonlara yol açıyor. Elon Musk, platformun başında bulunduğu için bu tıp meselelerin üstesinden gelmesi bekleniyor. Ancak Elon Musk, reklam gelirlerinde yüzde 60’lık bir düşüşü aktivist kampanyalara bağlayarak bu meselelerin büyüdüğünü tabir ediyor.

X’de fark etmeden reklamlara maruz kalıyor olabiliriz

Reklam gözlemci küme Check My Ads’ın kurucu ortağı Nandini Jammi, bu etiketsiz reklamların örneklerini paylaşıyor. Kümesi, benzeri durumları raporlamaları için kullanıcılara davette bulunuyor. Reklam etiketlemelerinin meçhul olması, yalnızca kullanıcı tecrübesini etkilemekle kalmaz, tıpkı vakitte reklamcıların inancını de zedeler. Bu, şirketin marka güvenliğinden sorumlu iki ana yöneticisini kaybettiği bir periyotta gerçekleşiyor.

X’in bu etiketlenmemiş reklam sıkıntısına net bir karşılık vermemesi, şirket içindeki daha büyük sıkıntıların bir işareti olabilir. Düşen reklam gelirleri ve zayıf bir idare grubuyla bu son tartışma, X’in idare ve operasyonel meselelerine daha önemli bir formda yaklaşmasını gerektirebilir.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar