Perşembe, Şubat 22, 2024
Ana SayfaMobilXiaomi kullanıcıları için Android 14 açıklaması geldi

Xiaomi kullanıcıları için Android 14 açıklaması geldi

Xiaomi, 2021 yılında Xiaomi Pad 5 serisi ile tablet kategorisine geri dönüş yaptı. Bu aygıtlar Android 11 temelli MIUI 12.5 for Pad sürümüyle piyasaya sürüldü. Şu anda, tüm pazarlarda Android 13 tabanlı MIUI 14 ile çalışıyorlar. Yeni bulgulara nazaran, yakın gelecekte bu eserler MIUI 15 güncellemesi alacak. Lakin bir detay var.

Duyum hesabı olan Xiaomiui’ye nazaran, Xiaomi özgün üç Xiaomi Pad 5 serisi modeli için MIUI 15 yapılarını geliştiriyor. Bunlar; Xiaomi Pad 5, Xiaomi Pad 5 Pro WiFi ve Xiaomi Pad 5 Pro 5G modellerini içeriyor.

Xiaomi kullanıcıları için Android 14 açıklaması geldi

Ancak, bu tabletler için yaklaşan MIUI güncellemesi Android sürümünü yükseltmeyecek. Öbür bir deyişle, Android 14 güncellemesini almaları beklenmiyor. Bu durum şaşırtan değil, zira Xiaomi bu tabletler için üç OS güncellemesi vaat etmedi, birebir yıl piyasaya sürülen Xiaomi 11T serisi ve Xiaomi 11 Lite NE 5G modelleri üzere.

Buna karşın, tüketicilerin tabletleri akıllı telefonlardan daha uzun müddet kullandığı bilinmektedir. Xiaomi’nin tabletlerdeki yazılım dayanağı daha evvelkilerden daha âlâ olsa da, kâfi değil. Evvelki Xiaomi tabletleri ekseriyetle tek bir MIUI güncellemesi ve hiçbir Android güncellemesi almadı.

Diğer Çinli üreticilere kıyasla Xiaomi, daha uygun bir yazılım takviyesini benimsemekte yavaş kaldı. Örneğin, birtakım akıllı telefonlar için dört OS güncellemesi sunmasına karşın, rakipler bu değişiklikleri bir yıl evvel yaptı.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar