Perşembe, Şubat 29, 2024
Ana SayfaSosyal MedyaMeta datalarınızı kullanıyor!

Meta datalarınızı kullanıyor!

Meta, son vakitlerin en büyük teknoloji gelişmelerinden birini duyurarak WhatsApp, Instagram ve Messenger üzere tanınan iletileşme uygulamaları için geliştirdiği yapay zeka asistanını tanıttı. Meta’nın Global Bağlar Lideri Nick Clegg’in yaptığı açıklamalara nazaran, bu yapay zeka asistanı, Facebook ve Instagram platformlarında paylaşılan gönderiler üzere kullanıcı datalarını kullanarak eğitildi. Bu açıklama, kullanıcı bilgilerinin yapay zeka geliştirmek için nasıl kullanıldığına dair kıymetli bir tartışma başlattı.

Meta datalarınızı kullanıyor!

Meta’nın yeni yapay zeka asistanı, WhatsApp, Instagram ve Messenger üzere platformlarda kullanıcıların daha düzgün bir tecrübe yaşamasına yardımcı olacak. Yapay zeka asistanı, kullanıcıların sorularını yanıtlayabilir, tekliflerde bulunabilir ve daha şahsileştirilmiş tecrübeler sunabilir. Lakin bu asistanın eğitilmesi sırasında kullanıcı datalarının kullanılması, zımnilik ve güvenlik hususlarında kimi telaşlara yol açtı.

Veri kapalılığı ve güvenliği, bilhassa büyük teknoloji şirketleri tarafından kullanıcı bilgilerinin nasıl işlendiği konusunda artan bir hassasiyetle ele alınıyor. Meta’nın yapay zeka asistanının geliştirilmesinde kullanıcı datalarının kullanılması, bu şirketin bilgi kullanımı siyasetleri ve kullanıcı mukaveleleri ile nasıl uyumlu olduğu sorularını gündeme getiriyor. Kullanıcıların datalarının ne kadarının ve nasıl bir gayeyle kullanıldığı konusu, şeffaflık ve hesap verebilirlik açısından epey değerli.

Nick Clegg’in açıklamalarına nazaran, Meta kullanıcı datalarını zımnilik siyasetlerine uygun bir biçimde işlediğini ve bu bilgilerin şahsileştirilmiş tecrübeler sunmak için kullanıldığını vurguladı. Lakin kullanıcılar, bilgilerinin nasıl kullanıldığını daha uygun anlamak ve bu cins uygulamaların kapalılıklarını nasıl etkileyebileceğini kıymetlendirmek isteyebilirler.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar