Perşembe, Temmuz 18, 2024
Ana SayfaMobilXiaomi'nin elektrikli aracı düşündüğümüzden erken gelecek

Xiaomi’nin elektrikli aracı düşündüğümüzden erken gelecek

Xiaomi, eser yelpazesini genişletmeye devam ediyor. Esasen neredeyse her bölümde varlık gösteren şirket, artık de elektrikli araç pazarını amaç alıyor. Birçoğunuzun bildiği üzere, bir müddettir MS11 isminde bir EV hakkında söylentiler dolaşıyor. Çin’de birçok ülkede olduğu üzere, çeşitli yasal prosedürler bulunmakta ve Xiaomi, EV’leri kendi başına üretebilmek için Pekin’den onay bekliyor. Bu ortada, şirket araçlarını daha erken bir tarihte yola çıkarmak için paydaşlıklar araştırıyor. İşte ayrıntılar…

Son raporlara nazaran Xiaomi, Brilliance Auto, Chery ve Beijing Automotive Group dahil olmak üzere birkaç araç üreticisiyle görüşmeler yapıyor. Xiaomi’nin sonunda hangi şirketle ve hangi kaidelerde paydaşlık yapacağı bilinmeyen olsa da, elektrikli araç pazarına girmekte kararlı oldukları açık.

Xiaomi-Car isimli projede şirket, KONUT teknolojisine değerli yatırımlar yaptı ve MESKEN projeleri için tecrübeli bir mühendis ve yönetici grubu getirdi. Xiaomi CEO’su Lei Jun, elektrikli araç teşebbüslerine yaklaşık 10 milyar dolar yatırım yapmayı taahhüt etti ve gelecek yıl birinci elektrikli otomobillerini piyasaya sürmeyi hedefliyor.

Xiaomi’nin elektrikli aracı düşündüğümüzden erken gelecek

Kurulu bir araba üreticisiyle paydaşlık, Xiaomi’nin MESKEN planlarını hızlandırmasına yardımcı olabilir. Xiaomi, araba üreticisinin üretim, tasarım ve tedarik zinciri idaresi konusundaki uzmanlığından yararlanabilirken, araba üreticisi de Xiaomi’nin tüketici elektroniği ve yazılım geliştirme konusundaki uzmanlığından faydalanabilir.

Xiaomi’nin araba üreticileriyle olan görüşmelerinin rastgele somut iştiraklere yol açıp açmayacağını görmek ilerleyen günlerde aşikâr olacak. Lakin, Xiaomi’nin heyeti araba üreticileriyle görüşme halinde olduğu haberi, şirketin elektrikli araç pazarına girmekte önemli olduğunu gösteriyor.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar