Perşembe, Temmuz 18, 2024
Ana SayfaMobilXiaomi’nin gizemli telefonu hala sırrını koruyor

Xiaomi’nin gizemli telefonu hala sırrını koruyor

Yeni bir Xiaomi aygıtı olan “N7” hakkındaki söylentiler gitgide artıyor ve bu aygıtın, şirketin yakın gelecekte piyasaya süreceği eser serisinde yer alması bekleniyor. Yakın vakitte ortaya çıkan bir rapor, Xiaomi 14 ve Xiaomi 14 Pro akıllı telefonların model numaralarını belirledi. Bu telefonların bu yılın ilerleyen aylarında Çin’de piyasaya sürülmesi bekleniyor. Bu bilgilerin yanında, ünlü duyumcu Digital Chat Station’ın Weibo’da yaptığı bir paylaşım, büsbütün yeni bir modelin varlığını ima ediyor.

Belirtilen model numaraları, Xiaomi 14 ve 14 Pro’nun Çin pazarı için sırasıyla 23127PN0CC ve 23116PN5BC olduğunu ortaya koyuyor. Global pazar içinse bu aygıtlar, 23127PN0CG ve 23116PN5BG model numaralarıyla tanınıyor. Değişik bir biçimde, bu akıllı telefonlar “N3” ve “N2” kısaltmalarıyla isimlendiriliyor ki bu da Xiaomi 14 ve 14 Pro’yu temsil ediyor. Başka yandan, yakın vakitte piyasaya sürülmesi beklenen Xiaomi 14 Ultra ise “N1” model ismiyle anılıyor. Bu aygıtların hepsi, Kasım ayında düzenlenecek bir lansmanda Snapdragon 8 Gen 3 yonga setiyle donatılacağı kestirim ediliyor.

Xiaomi’nin gizemli telefonu hala sırrını koruyor

Ancak, duyum hesabının paylaştığı bir ekran manzarası, “N7” olarak belirlenen ve daha evvel hiç görülmemiş bir aygıtı gözler önüne seriyor. Bu aygıt büsbütün yeni üzere görünüyor zira daha evvelki modellerle hiçbir kontağı yok. Xiaomi’nin bu N7 aygıtıyla katlanabilir telefon pazarına giriş yapabileceği ve Xiaomi MIX Flip’i tanıtabileceği spekülasyonları ortasında yer alıyor. Lakin, bu gizemli N7 aygıtının kimliğinin doğrulanması için daha fazla raporun ortaya çıkması bekleniyor.

Başka bir ilgili haberde, duyumcu Ice Universe, Xiaomi 14 Ultra‘nın, evvelki model Xiaomi 13 Ultra‘ya kıyasla daha erken bir lansmana sahne olabileceğini belirtiyor. Bu, Xiaomi 14 Ultra‘nın 2024’ün birinci çeyreğinde piyasaya çıkma ihtimalini güçlendiriyor.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar