Perşembe, Şubat 22, 2024
Ana SayfaSosyal MedyaYeni Meta Quest tüm istikrarları alt üst edebilir

Yeni Meta Quest tüm istikrarları alt üst edebilir

Bu yıl, yeni VR başlıkları için adeta bir dönüm noktası oldu. PlayStation VR 2 ve Vive XR Elite zati piyasada yerini aldı. Apple’ın karma gerçeklik başlığının ise birkaç hafta içinde duyurulması bekleniyor. Fakat bu başlıkların en beğenilen eseri, Meta Quest 3 olabilir.

Meta’nın yeni başlığı, dünyanın en tanınan VR başlığının devamı niteliğinde olacak ve 2023 yılında kullanıcılarıyla buluşacak. Meta CEO’su Mark Zuckerberg, Quest 3’ün fiyatlandırmasının Quest 2 ile benzeri olacağını açıkladı. Bu, Apple’ın hazırlık evresinde olduğu başlıktan çok daha uygun fiyatlı bir alternatif manasına geliyor.

Meta Quest 2 modelinin fiyatı 400 dolar. Pekala ya Meta Quest 3, birebir vakitte en düzgün model olabilecek mi? İşte beklentiler bu tarafta.

Yeni Meta Quest tüm istikrarları alt üst edebilir

Meta’nın iş odaklı Quest Pro başlığı, geçtiğimiz sonbaharda 1.500 dolarlık bir fiyatla başlamıştı ve fiyatı daha sonra 1.000 dolara düşürüldü. Meta Quest 3’ün fiyatı ise, Quest 2 başlığının 400 dolarlık fiyatına paralel olacak biçimde belirlenecek. Bu, Quest 2’nin orjinal 300 dolarlık fiyatına kıyasla bir artış manasına geliyor. Lakin, Quest 3‘ün daha güzel performans ve özelliklere sahip olması bekleniyor, bu da fiyatın biraz daha yüksek olabileceği ihtimalini doğuruyor.

Bu fiyat, PlayStation VR 2‘nin işlemesi için gereken PlayStation 5’in maliyetine kıyasla daha düşük olacak. Apple’ın VR başlığının beklenen maliyeti ise binlerce dolar daha yüksek olacak. Bu durumda birçok kesim gözlemcisi, Apple’ın başlığının fiyatını 3.000 dolar civarında kestirim ediyor.

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar