Pazar, Mayıs 19, 2024
Ana SayfaYazılımMicrosoft’un Windows 11’e ait itirafları şaşkınlık yarattı

Microsoft’un Windows 11’e ait itirafları şaşkınlık yarattı

Microsoft’un Windows 11 ile ilgili birtakım sıkıntıları çözemeyeceğini itiraf etmesi, teknoloji dünyasında değerli bir ses getirdi. Neowin, Windows 11 ve Windows 10 kullanan kimi kullanıcıların Başlat menüsü, Windows arama çubuğu ve kimi Evrensel Windows Platformu (UWP) uygulamalarını yanlışsız bir halde başlatamadıkları yahut çalıştıramadıkları kusurları keşfettiğini duyurdu.

Bu yanılgıların, Microsoft Office uygulamalarına bağlı yanılgılı kayıt anahtarları ve datalar, Office ile entegre olan uygulamalar ve Windows ile Outlook ortasındaki ilgiyle ilgili olduğu görülüyor. Her ne kadar herkesi etkilemese de, bu yanılgı ile karşılaşanlar bu yılın Ocak ayında bir kusur olduğunu fark etti. Fakat ne yazık ki, bu müddet zarfında Microsoft’un sorunu nasıl çözeceğine dair bir ipucu bulunmuyor.

Microsoft’un ‘Sağlık’ web sayfasında, Windows arama ve Üniversal Windows Platformu (UWP) uygulamalarının düzgün çalışmayabileceği yahut açılmayabileceği belirtilmiş. Son bir güncellemede, sıkıntıya süreksiz bir tahlil önerildi, lakin kesin bir tahlil hala bulunmuyor. Bu durum, yalnızca hayal kırıklığına neden olmakla kalmıyor, birebir vakitte Microsoft’un sıkıntıya yönelik bilgisizliğini de itiraf ediyor. Sorunu çözmenin tek yolu olarak uygulamaları kaldırmanın önerildiği belirtiliyor.

Microsoft’un Windows 11’e ait itirafları şaşkınlık yarattı

Ancak, problemli uygulamaları belirlemek yerine, Microsoft yalnızca bu uygulamaların “Windows, Microsoft Office, Microsoft Outlook yahut Outlook Takvimi” ile entegre olduğunu belirtiyor. Bu durum, sorunun tahliline yönelik sonlu bilgi sağlıyor. Bu, uygulamaları kaldırmanın mümkün olmadığı durumlarda, probleme bağlı olan bireyler için de güzel bir tahlil değil.

Microsoft, sorunun çözümü üzerinde çalıştığını belirtiyor ve umut ediyoruz ki, kullanıcıların muhakkak uygulamaları kaldırmadan sorunu çözecek bir tahlil sunabilir. Ancak Windows 11 ve bu sıkıntıdan etkilenen Windows 10 kullanıcıları için durum tasa verici. İşletim sistemleri, farklı donanım ve yazılım kombinasyonlarıyla çalışmalıdır, lakin bu durum Microsoft için utanç verici bir durum yaratıyor. Bu durum, şirketin üzerinde çalışmakta olduğu argüman edilen Windows 12 hakkında da soru işaretleri oluşturuyor. Microsoft’un öncelikle mevcut Windows sürümlerini düzeltmeye odaklanmasını tercih ederiz.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar